Cenna wygrana gości - relacja z meczu Wikana Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza

Po raz trzeci w sezonie zespół Wikany Startu musiał uznać wyższość przeciwnika po dogrywce. Dzięki zwycięstwu MKS zajął 5. miejsce w tabeli.

Paweł Patyra

Pięciopunktową serią mecz rozpoczął Grzegorz Mordzak. Swoje dołożył także Patryk Pełka i po jego wsadzie o przerwę poprosił trener gości. Po niej ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Alan Czujkowski. Rywale zdołali jednak odrobić straty w drugiej połowie inauguracyjnej kwarty. Cztery razy trafili z dystansu, a w ostatniej akcji Przemysław Szymański doprowadził do remisu 22:22.

Po akcji 2+1 Bartosza Wróbla drużyna z Dąbrowy Górniczej objęła prowadzenie 27:24. W odpowiedzi takim samym wyczynem popisał się Kamil Michalski. Wikana Start przejął inicjatywę, lecz ponownie końcówka należała do MKS-u i przed dużą przerwą na tablicy wyświetlił się wynik 41:40.

W trzeciej kwarcie świetnie zaprezentowali się Michał Wołoszyn i Marcin Piechowicz, którzy zdobyli lwią część punktów dla gości. Lublinianie próbowali dotrzymać im kroku, jednakże popełnili sporo prostych błędów. Chociaż zanotowali sporo przechwytów, to często ekspresowo tracili piłkę. W tej odsłonie piąty faul zaliczył Alan Czujkowski i musiał usiąść na ławce rezerwowych.

Czwartą część gry nieźle rozpoczęli goście i po "trójce" Przemysława Szymańskiego wygrywali już 73:61. Wikana Start nie załamał się i doprowadził do dogrywki. Dobrze rzuty wolne wykonywał Mordzak, a tuż przed końcową syreną Wojciech Szawarski zapewnił drużynom dodatkowe pięć minut gry.

W dogrywce oba zespoły nie ustrzegły się błędów, co potęgowało chaos. Brzemienna w skutkach okazała się strata Pawła Kowalskiego, po której wsadem popisał się Piechowicz, co zaowocowało rezultatem 87:84 dla gości. Chwilę później dobił on przeciwnika dwoma celnymi rzutami wolnymi. Wikana Start miał jeszcze szansę, by doprowadzić do remisu, ale piłkę stracił Marcel Wilczek i gospodarze musieli pogodzić się z porażką, przez którą spadli na 8. miejsce w tabeli.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wikana Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 86:89 (22:22, 19:18, 16:23, 22:16, d. 7:10)

Wikana Start: Mordzak 24, Wilczek 19 (11 zb.), Szawarski 14, Czujkowski 10, Kowalski 6, Michalski 6, Sikora 4, Pełka 3.