II liga: SKK Siedlce w finale

W poniedziałek został rozegrany rewanżowy półfinałowy pojedynek II ligi grupy C. W Skierniewicach tamtejszy MKS uległ SKK Siedlce.

Stanisław Grabowski

Podopieczni Wiesława Głuszczaka do przerwy przegrywali już 30:40 w Skierniewicach i wydawało się, że losy rywalizacji rozstrzygną się dopiero w trzecim, decydującym starciu. Jednak drugie dwadzieścia minut, a dokładniej trzecia kwarta (31:15) sprawiły, iż SKK Siedlce czeka już na finałowego rywala. 23 punkty dla zwycięzców rzucił Rafał Sobiło. Double-double dołożył Kamil Sulima (18 oczek, 10 zbiórek), a 15 punktów Kamil Gawrzydek. W szeregach miejscowych wyróżnił się Mariusz Wójcik, autor 17 oczek i 14 zebranych piłek.

W finale II ligi grupy C rywalem spadkowicza będzie zwycięzca z pary UMKS Kielce - Księżak Łowicz.

Wynik:

MKS Skierniewice - SKK Siedlce 70:80 (24:15, 16:15, 15:31, 15:19)
Sezon zasadniczy: 1:1
Stan: 2:0 dla SKK Siedlce
Awans: SKK Siedlce

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Noteć i GKS Tychy w finale - podsumowanie rewanżowych półfinałowych spotkań II ligi koszykarzy