PGE Turów Zgorzelec o krok od awansu do półfinału!

Świetna druga połowa w wykonaniu wicemistrzów Polski dała im już drugie zwycięstwo nad AZS Koszalin (93:66). Tym samym PGE Turów Zgorzelec jest o krok od awansu do półfinału TBL.

Jacek Konsek

Podobnie jak w czwartek, PGE Turów nie pozostawił złudzeń Akademikom i odniósł pewnie zwycięstwo. W sobotni wieczór wyrównała była jedynie pierwsza połowa, w której gości w grze "trzymał" LaceDarius Dunn. Amerykanin 18 ze swoich 23 punktów zdobył w dwóch pierwszych kwartach, potem był już o wiele mniej widoczny.

Zgorzelczanie w premierowej kwarcie rzucali na 73 proc. skuteczności, lecz nie potrafili odskoczyć podopiecznym Igora Milicicia na bezpieczną odległość. Udało im się to dopiero po przerwie, kiedy piąty bieg wrzucił Filip Dylewicz. Doświadczony skrzydłowy w tej odsłonie trafił dziewięć punktów i zrobiło się 66:49. Kiedy do punktowania włączył się J.P. Prince PGE Turów miał nawet 17 oczek przewagi.
W ostatniej kwarcie wicemistrzowie Polski dobili AZS, wygrywając tę część 22:11. Łukasz Wiśniewski trafiał za trzy punkty, choć później doznał pechowej kontuzji i z pomocą kolegów zszedł z parkietu. W samej końcówce po celnym rzucie Michała Chylińskiego zgorzelczanie mieli nawet 28 punktów przewagi.

Czterech koszykarzy w ekipie Miodraga Rajkovicia zanotowało podwójną zdobycz punktową. 18 i sześć asyst zapisał na swoim koncie Prince, 16 i pięć zbiórek miał Dylewicz, a Wiśniewski i Jakub Karolak uzbierali po 11 punktów. Wśród pokonanych Dunn zakończył zawody z 23 punktami i siedmioma asystami. Warto podkreślić, że goście w drugiej połowie nie trafili żadnego rzutu trzypunktowego.

Tylko 7/18 z gry miał duet Jeff Robinson - Darrel Harris, który popełnił ponadto aż siedem strat. AZS zanotowało tylko dziewięć asyst, podczas gdy PGE Turów aż 27! Gospodarze trafili 11 trójek, przy sześciu Akademików.

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 93:66 (26:19, 21:21, 24:15, 22:11)

PGE Turów: J.P. Prince 18, Filip Dylewicz 16, Jakub Karolak 11, Łukasz Wiśniewski 11, Michał Chyliński 8, Mike Taylor 7, Damian Kulig 7, Ivan Zigeranovic 5, Piotr Stelmach 4, Uros Nikolic 6, Denis Krestinin 0.

AZS: LaceDarius Dunn 23, Bartłomiej Wołoszyn 14, Darrell Harris 9, Jeff Robinson 9, Maciej Raczyński 6, Artur Mielczarek 5, Cezary Trybański 0, Przemysław Wrona 0, Paweł Czubak 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla PGE Turowa