Euroliga koszykarzy: Wielki mecz Lottomatiki

Wielkich emocji dostarczył kibicom pojedynek pomiędzy Tau Ceramicą Vitoria a Lottomatiką Rzym. O losach tego spotkania decydowały rzuty wolne. W tym elemencie lepiej spisali się goście i odnieśli tym samym cenne zwycięstwo. Triumfowali również koszykarze SLUC Nancy oraz CSKA Moskwa.

Łukasz Żaguń

Najmniejszych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa nie mieli koszykarze CSKA Moskwa, którzy podejmowali na własnym parkiecie zespół Efesu Pilsen. Podopieczni trenera Ettore Messiny zwycięstwo zapewnili sobie już właściwie po 10 minutach spotkanie (27:9). W kolejnych partiach meczu całkowicie kontrolowali wynik a nawet powiększali jeszcze swoją przewagę. Goście zdołali nieznacznie zniwelować straty w ostatniej partii pojedynku (16:21). W szeregach gospodarzy największą zdobyczą punktową mógł szczycić się Ramunas Siskauskas. Litewski obrońca zdołał zgromadzić na swoim koncie 19 punktów (4/4 za 3 punkty), 5 asyst oraz 3 zbiórki. Po stronie gości natomiast nie do zatrzymania był tego dnia Charles Smith (22 punkty).

Ciekawe spotkanie rozegrali również między sobą grupowi rywale Asseco Prokomu Sopot. Drużyna SLUC Nancy pokonała przed własną publicznością zespół Żalgirisu Kowno. Przez pierwsze trzy kwarty zdecydowanie dominowali gospodarze. Popis znakomitej gry obronnej podopieczni trenera Jeana Luca Monschau dali szczególnie w trzeciej partii meczu. Wygrali ją aż 20:8. W ostatniej odsłonie jednak w szeregi miejscowych wkradło się rozluźnienie. Goście bezlitośnie punktowali rywala, szybko niwelując straty. Do końcowego sukcesu zabrakło jednak czasu. Mistrzowie Francji wygrali całe spotkanie 69:64. Najlepiej wśród gospodarzy zaprezentował się autor 17 "oczek" - Lamayne Wilson. Dla rywali 15 punktów zdobył Dainius Salenga.

Jednak największą dozę emocji dostarczyło kibicom spotkanie pomiędzy Tau Caramicą Vitoria a Lottomatiką Rzym. Goście od samego początku byli bardzo zdeterminowani i o dziwo to oni w pierwszych minutach spotkania dyktowali warunki gry. W drugiej i trzeciej kwarcie walka jednak się wyrównała, choć przez cały czas utrzymywała się kilku punktowa przewaga przyjezdnych. Gospodarze do szaleńczego ataku ruszyli dopiero w ostatniej odsłonie. Sama końcówka spotkania przebiegała dość dramatycznie. Kibice byli świadkami wymiany ciosów na linii rzutów wolnych. Lepiej w tym elemencie spisali się goście, którzy wygrali pojedynek 93:90. Po stronie miejscowych kolejny dobry występ zaliczył Igor Rakocević, który zdobył dla swojego teamu 23 punkty. Po stronie rywali brylował tego dnia Sani Becirović (23 punkty).