ME 2015: Vladimir Dragicević prowadzi Czarnogórę do zwycięstwa

Vladimir Dragicević poprowadził Czarnogórę do drugiego zwycięstwa w grupie B eliminacji do EuroBasketu 2015. Słabiej wypadli Auda, Moldoveanu i Trajkovski chociaż ich zespoły wygrały swoje mecze.

Michał Fałkowski
Były zawodnik Stelmetu Zielona Góra (obecnie cały czas bez klubu), Vladimir Dragicević, imponuje formą. W pierwszym spotkaniu Czarnogóry w eliminacjach do przyszłorocznego EuroBasketu, w niedzielę środkowy zdobył 16 punktów i sześć zbiórek przeciwko Izraelowi, zaś w środę uzyskał jeszcze lepszy wynik.
W zaledwie 23 minuty spędzone na parkiecie, Dragicević uzyskał 20 oczek (9/16 z gry) oraz zebrał dziewięć piłek, ocierając się o double-double. 28-latek imponował zwłaszcza w dogrywce, wszak ta była potrzebna by wyłonić zwycięzcę meczu Czarnogóra-Bułgaria. Zdobył w niej osiem z 10 punktów zespołu i tym samym poprowadził swoją ekipę do wygranej 70:64. Było to już drugie zwycięstwo Czarnogóry w eliminacjach.

Słabiej w środowych meczach wypadli natomiast koszykarze, którzy w sezonie 2014/2015 będą rywalizować na parkietach Tauron Basket Ligi, choć po 40 minutach walki każdy z nich schodził do szatni uśmiechnięty z powodu zwycięstwa drużyny.

Czech Patrik Auda miał cztery punkty (2/3) i cztery zbiórki w osiem minut w meczu z Portugalią (89:53). Rumun Vlad-Sorin Moldoveanu rzucił pięć oczek (2/9 z gry), miał dziewięć zbiórek, trzy asysty, ale też trzy straty w wygranym spotkaniu ze Szwecją (77:72) po dogrywce, zaś Macedończyk Bojan Trajkovski rzucił dziewięć oczek (4/9 z gry), miał cztery zbiórki i cztery asysty w starciu z Danią (81:75).

Przypominamy, że Auda zagra w przyszłym sezonie w Polfarmexie, Moldoveanu będzie bronił barw PGE Turowa, a Trajkovski - Energi Czarnych.