VII kolejka drugiej ligi koszykarzy - podsumowanie

Już tylko jedna drużyna pozostaje bez porażki w koszykarskiej drugiej lidze. Jest to niespodziewanie zespół AZS-u Tempcold Warszawa, który jako jedyna drużyna ze wszystkich trzech grup, nie doznała jeszcze żadnej porażki.

Grupa A:

Liderem i jedynym niepokonanym zespołem w tej grupie, jak i całej drugiej lidze jest pozostaje drużyna Tempcoldu AZS Warszawa. Warszawscy Akademicy tym razem pokonali w Kutnie tamtejszy AZS. Gospodarze dzielnie dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalowi, jednak ostatecznie to gracze ze stolicy mogli się cieszyć z kolejnego, siódmego już zwycięstwa. Gospodarzom nie pomogła nawet znakomita dyspozycja Radosława Kubali, który sam zdobył niemal połowę ze wszystkich punktów jego zespołu (30 na 62).

Prawdziwe męki przeżywali koszykarze drugiej w tabeli Astorii Bydgoszcz. Bydgoszczanie, aby wygrać ze słabym Księżakiem Łowicz musieli się sporo napracować. Jeszcze po trzech kwartach, blisko sensacyjnego zwycięstwa byli goście. W ostatniej kwarcie bydgoszczanie pozwolili jednak rzucić rywalom tylko cztery punkty i ostatecznie zwyciężyli 69:62.

Wyniki grupy A;

Norgips Piaseczno - ŻTS Nowy Dwór Gd. 106:100 (28:26, 30:21, 28:20, 20:33)

OSSM PZKosz Sopot - SIDEn Toruń 55:74 (12:16, 11:14, 16:29, 16:15)

AZS Kutno - Tempcold AZS PW Warszawa 62:74 (19:17, 8:22, 18:20, 17:15)

Astoria Bydgoszcz - Księżak Łowicz 69:62 (16:25, 20:17, 14:16, 19:4)

Legia Warszawa - UKS Łęczyce 84:94 (17:22, 23:18, 27:18, 17:36)

Bonduelle Gniewkowo - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 100:90 (28:23, 23:19, 25:18, 24:30)

Tur Bielsk Podlaski - RosaSport Radom 76:85 (21:24, 25:17, 16:22, 14:22)

Grupa B:

Siódma kolejka w grupie B przebiegała zgodnie z planem. Zwycięstwa odnosiły ekipy ze Szczecina, Tarnowa Podgórnego oraz Stargardu Szczecińskiego i Opola, a więc drużyny, które zapowiadają walkę o najwyższe cele. Szczególnie efektownie wygląda wygrana AZS-u Radex Szczecin, który rozgromił na wyjeździe ostatni w tabeli OSSM Wrocław aż 101:62.

W tabeli na prowadzeniu Tarnovia Tarnowo Podgórne, która wyprzedza AZS Radex Szczecin i AZS Opole. Wszystkie drużyny mają na koncie po 12 punktów. W siódmej kolejce pauzowała Pogoń Prudnik.

Wyniki grupy B:

OSSM PZKosz Wrocław - AZS Radex Szczecin 62:101 (9:27, 18:30, 17:23, 18:21)

AZS Politechnika Big Plus Poznań - VB Leasing Siechnice 90:63 (17:12, 15:17, 28:18, 30:16)

Open Basket Pleszew - Tarnovia Tarnowo Podgórne 82:92 (21:27, 16:27, 27:19, 18:19)

Śląsk Wrocław - MKKS Rybnik 52:81 (11:22, 11:21, 17:21, 13:17)

Spójnia Stargard Szczeciński - Tytan Częstochowa 59:42 (12:13, 15:8, 21:10, 11:11)

AZS Politechnika Opole - Doral Nysa Kłodzko 77:58 (24:16, 21:15, 16:11, 16:16)

Grupa C:

Siódma kolejka w grupie C rozgrywana była na raty. Już 10 dni temu, w pierwszym spotkaniu tej serii OSSM Warszawa wysoko przegrał z UMKS-em Kielce 68:102. Największym wydarzeniem tej kolejki była jednak niedzielna porażka lidera Basketu Kraków w Żorach. Krakowianie ulegając Hawajskim Koszulom aż 78:96 zanotowali pierwszą porażkę w tym sezonie.

Nadal rozczarowuje postawa Alby Chorzów. Drużyna, która miała walczyć o czołowe lokaty, przegrała już po raz piąty. Tym razem podopieczni Rafała Sobeckiego nie sprostali przed własną publicznością Startowi Lublin. W tabeli grypy C prowadzi UMKS Kielce, przed Startem Lublin i Basketem Kraków. Wszystkie drużyny mają na swoim koncie po 13 punktów.

Wyniki grupy C:

OSSM PZKosz Warszawa - UMKS Kielce 68:102 (19:32, 12:20, 22:24, 15:26)

Cracovia Kraków - Pogoń Ruda Śląska 81:70 (23:19, 24:20, 18:17, 16:14)

Wisła Kraków - MCKiS JBL Jaworzno 58:72 (12:12, 19:20, 15:17, 12:23)

AZS PR Radom - MKS Limanowa 85:78 (21:22, 20:13, 27:21, 17:22)

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - Basket Kraków 96:78 (19:16, 18:17, 29:13, 30:32)

Alba Chorzów - Start Lublin 76:90 (17:19, 21:25, 20:21, 18:25)

SKK Siedlce - MKKS Zabrze 50:58 (13:14, 18:16, 8:15, 11:13)