Krośnieński walec rozbił beniaminka - relacja z meczu GTK Gliwice - Miasto Szkła Krosno

Podopieczni Michała Barana idą jak burza. Ekipa z Podkarpacia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, nie dając żadnych szans beniaminkowi z Gliwic.

Jakub Artych
Pierwsze minuty spotkania podopieczni trenera Michała Barana ewidentnie przespali, tracąc sześć punktów z rzędu. Goście z Podkarpacia szybko jednak podnieśli się z kolan i doprowadzili do remisu 8:8. Drużyna z Krosna zaczęła nadawać ton grze i systematycznie powiększać przewagę nad rywalami. Od stanu 10:12, trzeci zespół poprzednich rozgrywek zdobył aż 16 punktów z rzędu! Goście imponowali skutecznością rzutów z gry. Tego samego nie można powiedzieć o zespole beniaminka, który w pierwszej połowie miał w tym elemencie ogromne problemy.
W drugiej kwarcie ekipa Miasta Szkła poszła za ciosem. Skuteczna defensywa przyjezdnych nie pozwalała drużynie z Gliwic rozwinąć skrzydeł. Złą serię gospodarzy przerwał Artur Donigiewicz, który w drugiej odsłonie zdobył dopiero 12 punkt dla beniaminka. Drużyna z Krosna z kolei miała ogromną przewagę w asystach. Pierwsze skrzypce w zespole z Podkarpacia grał niezawodny Dariusz Oczkowicz oraz Marcin Salamonik, którzy byli podporą ekipy Michała Barana.

Po zmianie stron drużyna z Podkarpacia nie forsowała tempa. Goście z Krosna dzięki wypracowanej przewadze grali bardzo spokojnie, w pełni wykorzystując swoje największe atuty. Oprócz wspomnianych Oczkowicza oraz Salamonika, na wyróżnienie w obozie przyjezdnych zasłużył niewątpliwie Dariusz Wyka, który pewnie zdobywał kolejne punkty dla jednego z faworytów I ligi.

W ekipie z Gliwic świetny pojedynek rozgrywał Wojciech Fraś, który niedawno reprezentował jeszcze barwy zespołu z Krosna. Jego double-double nie pomogło jednak beniaminkowi skutecznie przeciwstawić się wyżej notowanej drużynie z Podkarpacia. Trzeci zespół poprzedniego sezonu był lepszy od rywali praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Siłą Miasta Szkła był między innymi kolektyw, który pozwolił odnieść ekipie Michała Barana trzecie zwycięstwo z rozgrywkach.

GTK Gliwice - Miasto Szkła Krosno 55:77 (10:28, 16:18, 10:13, 19:18)

GTK: Fraś 16, Donigiewicz 10, Wróbel 9, Paul 6, Maj 5, Szymański 4, Podkowiński 3, Weiss 2, Paszek 0.

Miasto Szkła: Wyka 16, Pieloch 15, Salamonik 15, Oczkowicz 14, Baran 5, Parzych 4, Dusiło 2, Małgorzaciak 2, Musijowski 2, Misiewicz 2.

I liga: Sokół Łańcut rozbił drużynę z Pruszkowa (wyniki)

Czy Miasto Szkła Krosno awansuje do finału I ligi?