Hiszpania: Lampe lepszy od Kelatiego

W dziewiątej kolejce rozgrywek ligi hiszpańskiej FC Barcelona rywalizowała z UCAM CB Murcia. W obu drużynach występują Polacy. W tej batalii lepszy okazał się Maciej Lampe.

Karol Wasiek

Gospodarze z Katalonii od samego początku zaznaczyli swoją dominację. Nie pozwolili na za dużo gościom z Murcii. Już po pierwszej połowie ekipa Macieja Lampe prowadziła 42:28. W trzeciej kwarcie gospodarze powiększyli jeszcze przewagę, ale w ostatniej odsłonie spuścili nieco z tonu, co wykorzystali goście, którzy wygrali tę część meczu 30:22. Ostatecznie Barcelona wygrała 90:70.

Indywidualnie lepiej wypadł Thomas Kelati, który zdobył dziewięć punktów (3/6 za trzy), dokładając do swojego dorobku dwie zbiórki i tyle samo asyst. Lampe uzyskał z kolei tylko dwa oczka.

Po dziewięciu spotkaniach liderem tabeli ligi hiszpańskiej jest Real Madryt, który nie zaznał jeszcze smaku porażki. Tuż za "Królewskimi" plasuje się Barcelona. Río Natura Monbús Obradoiro z Adamem Waczyńskim jest ósme, z kolei UCAM CB Murcia zajmuje dziewiątą lokatę.

Hiszpania: Kolejna wygrana Adama Waczyńskiego