NBA: Grzmot uderzył w stolicę! 10 punktów Gortata

Marcin Gortat zdobył 10 punktów dla Washington Wizards, którzy przegrali jednak po dogrywce z Oklahomą City Thunder 103:105. Bohaterem meczu był duet Durant-Westbrook.

Jacek Konsek

Marcin Gortat na parkiecie spędził aż 37 minut (w styczniu tylko raz przebywał w grze dłużej), w czasie których trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry, co dało w sumie 10 punktów. Do swojego dorobku dołożył również sześć zbiórek i trzy bloki. W dogrywce nad łodzianinem niesamowity wsad wykonał Kevin Durant, co było ozdobą spotkania.

Pochodzący z Waszyngtonu Durant oraz Russell Westbrook byli bohaterem Grzmotu - obaj zdobyli 66 punktów dla Thunder, a ten drugi w ostatniej akcji meczu w łatwy sposób zdobył zwycięskie punkty, przy ogromnej bierności defensorów Wizards. Co ciekawe, Durant i Westbrook podzielili między sobą wszystkie 13 punktów OKC w dogrywce.

Czarodzieje nie wykorzystali ogromnej szansy na zwycięstwo, zwłaszcza że do przerwy prowadzili różnicą 12 punktów. Przegrali po raz pierwszy w tym sezonie, mając przewagę po trzech kwartach. Stołecznej ekipie nie pomogły 24 punkty w wykonaniu Brazylijczyka Nene Hilario czy 18 oczek i 13 asyst Johna Walla.

Mimo porażki Wizards zachowali 2. miejsce na Wschodzie. Z bilansem 29-14 ustępują tylko Atlancie Hawks. Kolejny mecz w sobotę - na wyjeździe z Portland Trail Blazers.

Jastrzębie z Atlanty nadal latają bardzo wysoko. 14. wygrana z rzędu to wyrównanie najlepszego wyniku w historii klubu! Podopieczni Mike Budenholzer pewnie pokonali u siebie Indianę Pacers 110:91, a wydarzeniem meczu był pierwszy od ponad dwóch lat... wsad specjalisty od trójek Kyle'a Korvera.

Jeff Teague i DeMarre Carroll zdobyli dla Hawks po 17 punktów. Ten pierwszy dołożył również 11 asyst. Wśród pokonanych, którzy przegrali szósty mecz z rzędu, najlepiej spisał się C.J. Miles, zdobywca 18 oczek.

Dzięki genialnemu bilansowi 35-8 trener Budenholzer zapewnił sobie miejsce na ławce trenerskiej Wschodu podczas zbliżającego się Meczu Gwiazd.

Golden State Warriors wygrali 17. kolejny mecz we własnej hali, pokonując Houston Rockest 126:113. 27 punktów wywalczył Klay Thompson, z kolei Stephen Curry dołożył 22 i 10 asyst. Świetną pracę w defensywie przeciwko Dwightowi Howardowi wykonał Andrew Bogut.

Mecz był niezwykle zacięty, momentami nawet ostry, czego wynikiem jest aż pięć przewinień technicznych. Dwa z nich w odstępie kilku sekund zarobił Josh Smith, który wyleciał z parkietu za dyskusję z sędziami.

Nieprawdopodobny mecz rozegrał Brandon Jennings, który miał 24 punkty i aż 21 asyst! Rozgrywający Detroit Pistons poprowadził Tłoki do wygranej nad Orlando Magic 128:118. To pierwszy przypadek w NBA od 2009 roku, kiedy zawodnik zdobywa minimum 20 punktów i 20 asyst. Ostatni taki wyczyn był autorstwa Steve'a Nasha.