NCAA: Słabszy Karnowski, Gonzaga zwycięska

W sobotę na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się dwóch Polaków. Niestety tylko jeden z nich mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs dzięki dobrej drugiej połowie (26:18) pokonała u siebie Pepperdine Waves 56:48. Przemysław Karnowski przebywał na parkiecie 26 minut, w ciągu których zdobył tylko 4 punkty (2/5 za 2) oraz zanotował też 7 zbiórek (2 w ataku), 2 asysty, 2 bloki, 1 przechwyt. Najskuteczniejszym strzelcem zawodów był rozgrywający Kevin Pangos, autor 19 oczek. Drużyna naszego centra odniosła dwudzieste szóste zwycięstwo w sezonie.

Niestety po pełną pulę nie sięgnęło również Sacred Heart, które uległo St. Francis 62:71, choć do przerwy Pioneers prowadzili 35:31. Filip Nowicki grał w tym pojedynku 16 minut. Polak rzucił 4 punkty (2/3 za 2), a także zaliczył 5 zbiórek, 1 blok, 1 asystę i 1 przechwyt. Po 12 oczek w jego ekipie zdobyli: Cane Broome, Jordan Allen i Evan Kelly.