Euroliga kobiet: Podsumowanie 9. kolejki spotkań

Czwartkowym zwycięstwem MiZo Pecsi 2010 Pecs nad Nadieżdą Orenburg zakończona została 9. kolejka spotkań w koszykarskiej Eurolidze kobiet. Kolejka ta była niezwykle udana dla polskich zespołów. Zarówno Wisła Can Pack Kraków, jak i Lotos PKO BP Gdynia wracają ze zwycięstwami ze swych potyczek wyjazdowych. Do zakończenia tego etapu rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka.

Krzysztof Kaczmarczyk

W jedynym czwartkowym meczu w żeńskiej Eurolidze węgierski zespół MiZo Pecsi 2010 Pecs pokonał na własnym terenie rosyjską ekipę Nadieżda Orenburg 88:70. Tym samym przerwana została passa koszykarek z Orenburga, które w poprzednich kolejkach uporały się z CJM Bourges Basket i Halcon Avanida Salamanka.

Po tej porażce rosyjska drużyna straciła szansę na zajęcie czwartej, premiowanej awansem do kolejnego etapu rozgrywek, miejsce w tabeli grupy A. Jednym z powodów porażki Nadieżdy na Węgrzech była absencja amerykańskiej rzucającej Shameki Christon.

W środowy wieczór swoje mecze rozegrały polskie zespoły uczestniczące w Eurolidze, czyli Wisła Can Pack Kraków i Lotos PKO BP Gdynia. Mistrzynie Polski z Krakowa wywiozły cenną wygraną ze Stambułu, gdzie okazały się lepsze od Besiktasu Cola Turka 68:63. Dzięki temu krakowianki zachowały szansę na zakończenie tego etapu na pierwszym miejscu w tabeli grupy A.

Drugi polski team, czyli Lotos PKO BP Gdynia, potrzebował dodatkowych pięciu minut, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w konfrontacji z JBS Jolly Sibenik. Bohaterką spotkania została Ivana Matović, która celną trójką doprowadziła do remisu i dogrywki.

Komplet wyników 9. kolejki spotkań :

Grupa A

Besiktas Cola Turka Stambuł - Wisła Can Pack Kraków 63:68 (19:24, 19:14, 16:13, 9:17)
CJM Bourges Basket - Halcon Avenida Salamanka 76:51 (20:11, 24:18, 14:13, 18:9)
MiZo Pecsi 2010 Pecs - Nadieżda Orenburg 88:70 (23:17, 31:18, 16:16, 18:19)

Grupa B

Gambrinus Sika Brno - TTT Ryga 83:76 (25:23, 20:15, 22:24, 16:14)
MKB Euroleasing Sopron - CSKA Moskwa 77:68 (23:11, 19:23, 16:15, 19:19)
Unama Reyer Wenecja - ESB Lille Villeneuva d’Ascq 70:76 (13:19, 19:19, 19:19, 19:19)

Grupa C

UMMC Jekaterynburg - ZVVZ USK Praga 103:57 (27:11, 25:24, 30:9, 21:13)
Jolly JBS Sibenik - Lotos PKO BP Gdynia 72:79 (16:13, 12:17, 22:16, 18:22, 4:11 d.)
Union Hainut Basket Valenciennes - Ciudad ROS Casares Walencja 61:91 (14:17, 18:24, 15:30, 14:20)

Grupa D

Spartak Moskwa Region - Maxima Broker Koszyce 100:50 (29:12, 31:12, 26:9, 14:17)
Beretta Famila Schio - TEO Wilno 88:69 (29:8, 25:25, 16:23, 18:13)
Basket Lattes Montpellier - Fenerbahce Stambuł 61:70 (17:18, 24:16, 9:21, 11:15)

6. Basket Lattes Montpellier 10 9 1 8 619:701

W tabeli kolejno: miejsce, nazwa zespołu, punkty, ilość rozegranych meczów, zwycięstwa, porażki, stosunek punktów

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.