Niespodzianki nie było - relacja z meczu ACK UTH Rosa Radom - AZS Politechnika Poznań

W niedzielnym spotkaniu 23. kolejki pierwszej ligi rezerwy Rosy pewnie pokonały poznańską Politechnikę, dzięki czemu umocniły się na ósmym miejscu w tabeli.

Piotr Dobrowolski
Otwarcie spotkania przebiegło z lekkim wskazaniem na przyjezdnych. Po "trójce" Konrada Rzeczkowskiego i lay-upie Michała Szydłowskiego prowadzili 5:2. Na 4 minuty przed końcem premierowej kwarty gospodarze jednak już wygrywali, głównie za sprawą bardzo skutecznego na półdystansie i dystansie Konrada Kapturskiego. Wynik wynosił wówczas 11:7. Radomianie "odskoczyli" nawet na 7 punktów (17:10), ale Maciej Rostalski i Michał Wielechowski zmniejszyli dystans.
Początek drugich dziesięciu minut również nie był dla miejscowych łatwy i przyjemny. Poznaniacy utrzymywali tempo, dzielnie walcząc z faworyzowanym rywalem. Przez pewną chwilę tracili do przeciwników tylko jedno "oczko". W krótkim odstępie czasu dwukrotnie trafił Filip Zegzuła, kilka chwil później dobrze podał do Camila Czajkowskiego, który nie miał problemów z ulokowaniem piłki w koszu zza linii 6,75 m, a ponad 120 sekund później wyczyn kolegi skopiował Jakub Schenk. Przewaga UTH Rosy rosła, by po dwóch osobistych, wykorzystanych przez Roberta Cetnara, było 36:25.

Po powrocie z szatni gospodarze rozstrzelali się na dobre. Trafiali bardzo często, na co recepty nie mogli znaleźć zawodnicy Politechniki. Schenk i Cetnar zwiększyli różnicę do aż 26 punktów (58:32). Ten fragment właściwie przesądził o losach meczu.

W ostatniej kwarcie ekipa z Wielkopolski częściowo zniwelowała straty, jednak zaliczka wypracowana wcześniej przez gospodarzy była na tyle duża, że spokojnie kontrolowali oni przebieg wydarzeń na parkiecie.

W szeregach radomskiej drużyny na słowa uznania zasłużyli: Cetnar - najwięcej, bo 19 "oczek" - oraz Schenk - 13 punktów i aż 9 asyst.

Po niedzielnym pojedynku Politechnika wciąż zajmuje czternastą, ostatnią lokatę w tabeli. UTH Rosa jest ósma z dorobkiem 35 "oczek", o 2 więcej od kolejnego w zestawieniu GTK Gliwice.

ACK UTH Rosa Radom - AZS Politechnika Poznań 78:66 (17:15, 19:10, 24:16, 18:25)