Czy Trefl odetnie Czarnym energię?

Mecze koszykarzy z Sopotu i Słupska zawsze elektryzują pomorskich kibiców. Niedzielny pojedynek Trefla i Energi Czarnych będzie pierwszym starciem tych zespołów od pamiętnego ćwierćfinału.

Redakcja
Redakcja

Dla koszykarzy Trefla w najbliższych tygodniach nie będzie żadnych meczów "o nic". W każdym pojedynku na szali leżeć będzie potencjalny awans do play-off Tauron Basket Ligi. Obecnie żółto-czarni plasują się na dziesiątym miejscu, tracąc punkt do ósmej pozycji i dwa do siódmego w tabeli zespołu Energi Czarnych. Sopocianie wiedzą, jak wygrywać z zespołem ze Słupska, bowiem w tym sezonie wygrali w hali Gryfia 70:65.

POLECAMY: Leny Kravitz w Gdańsku! Tu kupisz bilety!

Tym razem rywalizacja w Derbach Pomorza wraca do ERGO ARENY, w której obie drużyny mierzyły się ze sobą w ubiegłorocznym ćwierćfinale. Te spotkania przyniosły kibicom niepowtarzalne emocje. W piątym meczu Trefl na 6,5 minuty przed końcem przegrywał różnicą 18 punktów, ale odrobił straty, wygrał ze słupszczanami i awansował do półfinału. Czy i tym razem żółto-czarni odetną rywalom energię?

W trakcie spotkania młodsi kibice będą mogli się przy tym dowiedzieć wiele o odnawialnych źródłach energii. Przygotowany zostanie specjalny kącik ekologiczny, gdzie dzieci w atrakcyjny sposób będą mogły dowiedzieć się m.in. jak segregować śmieci, oszczędzać energię, dlaczego potrzebna jest woda, powietrze oraz czym jest recykling. Ochotnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o ekologii w konkursie z nagrodami. Akcja przygotowana jest razem z Castorama Gdańsk Oliwa, Zakładem Oczyszczania Miasta w Sopocie, Grupą GPEC oraz Urzędem Miasta Sopotu.

W trakcie meczu przeprowadzona zostanie także zbiórka pieniędzy na rzecz Bartosza "Cetowego" Turzyńskiego, tancerza, który dwa lata temu został porażony prądem o mocy 3000V. Znalazł się on w stanie krytycznym, wyszedł jednak ze śpiączki, zaczął chodzić, ale jego dalsza rehabilitacja wymaga kolejnych nakładów finansowych. W długiej przerwie na boisku zaprezentują się jego niedawni koledzy z tanecznego parkietu – Young Flava. W przerwach po pierwszej i trzeciej kwarcie zatańczą z kolei dziewczyny z grupy Dancehall Mafia, uczestniczki programu "Got to Dance".

Mecz Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk rozegrany zostanie w niedzielę, 15 marca, o godz. 20.00 w ERGO ARENIE. Ceny ulgowych wejściówek na to spotkanie zaczynają się od 14 złotych, zaś najtańsze bilety normalne dostępne są za 20 złotych. Dzieci do lat 7 na mecz mogą wejść za darmo. Wejściówki na to spotkanie nabywać można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl. Bilety dostępne są także w kasach hali, Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i Hotelu Haffner, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.