Kyle Shiloh - trafiony transfer Energi Czarnych Słupsk

Kyle Shiloh bardzo dobrze prezentuje się w barwach Energi Czarnych Słupsk. Amerykanin jest najlepszym strzelcem zespołu z Pomorza.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Ciekawostką jest fakt, że Kyle Shiloh do Słupska przychodził z tego samego klubu co Willie Kemp. Obaj zawodnicy miniony sezon spędzili w Rumunii w zespole Gaz Metan Medias. Gracz Czarnych notował średnio 12,6 punktów, 5,4 zbiórki oraz 3,5 asysty. Jeszcze lepiej prezentował się w rozgrywkach EuroChallenge, gdzie wraz ze swoim zespołem dotarł do drugiej rundy. Tam zaliczał 14,5 punktów, 5,5 zbiórki oraz 2,6 asysty.

W ostatnim pojedynku - Shiloh udowodnił, że jest znacznie lepszym koszykarzem niż Kemp, który w tym sezonie spisuje się bardzo przeciętnie, mimo że wiązano z nim w Sopocie duże nadzieje.

- To prawda, że ten mecz był dla mnie wyjątkowy. Zresztą trudno, żeby było inaczej, ponieważ Willie to mój przyjaciel. Miło znów go zobaczyć na parkiecie. Mamy nieco inne role w zespole, więc nie chcę oceniać, kto był lepszy - zaznacza Shiloh.

Amerykanin średnio w tym sezonie notuje 15,1 punktu i jest najrówniej grającym zawodnikiem Energi Czarnych Słupsk w tym sezonie. W klubie są bardzo zadowoleni z jego usług, podkreślając fakt, że Shiloh bardzo rzadko notuje słabe spotkania. - To taki cichy zawodnik, który robi swoje. On nie schodzi poniżej swojego poziomu - mówią nam jego koledzy z drużyny.

Warto zauważyć, że Amerykanin na 22 rozegrane spotkania tylko w trzech nie zanotował podwójnej zdobyczy punktowej.

- Czuję się bardzo komfortowo w zespole. Nie mogę na nic narzekać. Znam swoją rolę i staram się ją wykonywać najlepiej jak potrafię - mówi gracz Czarnych.

Defensywa Czarnych coraz szczelniejsza

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×