Katastrofalny mecz Wizards! 4 punkty Gortata

Washington Wizards dostali tęgie lanie od Golden State Warriors, przegrywając na wyjeździe aż 76:107. Marcin Gortat miał cztery punkty i siedem zbiórek.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie 24 minuty, w czasie których trafił tylko dwa rzuty na siedem prób. Niespełna 29 proc. skuteczność jest najgorszą od 5 lutego! Polak miał też siedem zbiórek, dwa przechwyty, asystę oraz blok. Łodzianin był niewidoczny i nieskuteczny jak reszta zespołu, który zdobył 76 punktów - najmniej w całym sezonie.

Katastrofalna w wykonaniu koszykarzy Randy'ego Wittmana była trzecia kwarta, w której przez 11 minut nie potrafili zdobyć punktu z gry! Seria 15 niecelnych rzutów pod rząd kompletnie zmieniła obrazu meczu, który do przerwy był w miarę wyrównany. Wojownicy wygrali trzecią odsłonę 29:8 i przypieczętowali 57. zwycięstwo w sezonie.

Stephen Curry zdobył 24 punkty dla Warriors, z kolei wśród pokonanych po 12 oczek zapisali na swoich kontach Bradley Beal, Kevin Seraphin i Ramon Sessions. Czarodzieje przegrali trzecie spotkanie z rzędu, lecz nadal zajmują 5. miejsce na Wschodzie z bilansem 40-31.

Bohaterem nocy okazał się James Harden, który zdobył dla Houston Rockets 44 punkty i poprowadził ekipę z Teksasu do wygranej nad Indianą Pacers 110:100. 19 oczek zdobył w decydującej czwartej kwarcie. - Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdyby James Harden nie grał jak MVP - przyznał Kevin McHale, trener Rakiet.

Chicago Bulls pokonali Charlotte Hornets 98:86 i uzyskali awans do play off. Do gry wrócił Jimmy Butler, lecz z powodu kontuzji nie zagrał Joakim Noah. Mimo tego Byki znów mogły liczyć na Nikolę Miroticia, który zdobył 28 punktów i potwierdził, że marzec jest jego najlepszym miesiącem w karierze. Oczko mniej dorzucił Pau Gasol.