Polacy za granicą: Berisha o krok od double-double, dobry występ Lampego

Dardan Berisha miał problemy ze skutecznością, ale i tak spisał się dobrze. Polak otarł się o double-double. Wreszcie więcej minut otrzymuje Maciej Lampe Puchar Belgii zdobył Mateusz Ponitka.

Maciej Lampe (FC Barcelona) - 13 punktów, 3 zbiórki, asysta, faul, blok, eval 15

Polak wreszcie dostaje więcej szans. W ostatnim meczu ligowym grał spośród wszystkich koszykarzy swojej drużyny najdłużej. Lampe był bardzo skuteczny i zdobył 13 punktów, trafiając 5 z 7 rzutów z gry. Co najważniejsze, walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu nad UCAM Murcia.Adam Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro) - 10 punktów, 2 zbiórki, asysta, 2 faule, przechwyt, 2 straty, eval 6

Polak wyszedł w podstawowym składzie, grał przez 20 minut, ale powodów do zadowolenia nie miał. Po prostu nasz zawodnik był nieskuteczny - trafił 1 z 6 rzutów za 2 i 2 z 4 za 3. Nie zachwycił zatem swoją egzekucją, a do tego notował jeszcze straty. Tyle że jego koledzy wcale nie spisali się lepiej, zwłaszcza że ulegli Baloncesto Sewilla aż 60:86.Thomas Kelati (UCAM CB Murcia) - 2 punkty, 3 zbiórki, 2 asysty, 2 faule, przechwyt, 2 straty, eval 2

Nie można powiedzieć, by w starciu z Barceloną naturalizowany Polak błysnął formą. Nasz zawodnik trafił 1 z 3 rzutów z gry i generalnie był aktywny, ale popełniał przy okazji również sporo błędów. Poza tym jego drużyna doznała porażki.Michał Ignerski (Le Mans Sarthe Basket) - 11 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty, 3 faule, eval 13

Kolejny całkiem udany występ w lidze francuskiej zaliczył doświadczony koszykarz. Ignerski był jednym z najlepszych strzelców zespołu. W całym spotkaniu trafił 4 z 7 rzutów z gry i był bezbłędny na linii rzutów wolnych (2/2). Poza tym zbierał czy asystował. Jego Le Mans wygrało z Paris Levallois. Mateusz Ponitka (Telenet Ostenda) - 18 punktów, 5 zbiórek, 3 faule, 2 asysty, przechwyt, eval 17

Nie w meczu ligowym, ale w pucharowym świetnie spisał się Ponitka. Świetnie, bo był jednym z najlepszych strzelców swojej drużyn. On i J.P. Prince poprowadzili zespół do zdobycia Pucharu Belgii! Nasz zawodnik trafił 8 z 15 rzutów z gry, rzut wolny, ale dodatkowo jeszcze zbierał i podawał.Dardan Berisha (Sigal Prishtina) - 17 punktów, 9 zbiórek, 6 asyst, 3 faule, 3 przechwyty, 3 straty, eval 15

Aż 35 minut spędził w ostatnim spotkaniu na parkiecie Berisha. Polak grał najdłużej ze wszystkich i był niezwykle aktywny. Tym razem ewidentnie brakowało mu skuteczności, bo trafił raptem 6 z 20 rzutów z gry. Niemniej nie można powiedzieć, że zagrał źle. Nasz zawodnik dodatkowo zbierał i asystował, w efekcie był o krok od double-double i wcale nie tak daleko od triple-double. Jego ekipa oczywiście wygrała.Michał Hlebowicki (BK Ogre) - 11 punktów, 7 zbióek, 4 asysty, 2 faule, 2 bloki, 2 straty, eval 18

Z dobrej strony zaprezentował się w kolejnym meczu Hlebowicki. Doświadczony Polak był trzecim strzelcem swojego zespołu, ale miał za to drugi wskaźnik evaluation. W każdym razie nasz koszykarz trafiał na niezłej skuteczności (5/10 z gry), a do tego świetnie zbierał w obronie. Ponadto... rozdawał asysty i blokował. Jego zespół odniósł w dodatku zwycięstwo. Marcel Ponitka - 4 punkty, 2 zbiórki, 3 faule, 2 straty, blok

Polak został mistrzem USA koszykarzy w rywalizacji licealistów! Nasz zawodnik nie był wiodącym ogniwem w finałowym starciu, ale grał przez ponad 20 minut. W tym czasie zdobył punkty, ale brakowało mu skuteczności (0/5 za 2). Jego Montverde Academy wygrało z Oak Hill. Wojciech Barycz (Arkadia Traiskirchen Lions) - 6 punktów, 3 faule, strata, eval 4

Polak grał krótko, bo niespełna siedem minut w ostatnim meczu ligowym. W ataku wypadł przyzwoicie, bo oba rzuty z gry oraz osobiste wykorzystał. Gorzej wypadł jednak w defensywie i nie zdołał pomóc swojej ekipie w uniknięciu porażki. Prawdę mówiąc z nim na parkiecie Arkadia grała kiepsko.Adam Łapeta (Dżukija Olita) - nie grał

Polak w ostatnim meczu ligowym nie pojawił się na parkiecie. Taką decyzję podjął trener.Przemysław Karnowski (Gonzaga Bulldogs) - nie grał