Świetny występ Adama Waczyńskiego przeciwko Barcelonie!

20 punktów w czwartkowym, wyjazdowym spotkaniu z FC Barceloną zdobył Adam Waczyński, gracz Río Natura Monbús Obradoiro. Jego drużyna przegrała jednak 57:79.

Karol Wasiek

W Barcelonie w czwartkowy wieczór rozegrano spotkanie w ramach 29. kolejki (zaległe z powodu meczu FC Barcelony w rozgrywkach euroligowych). Pojedynek od początku nie układał się jednak po myśli ekipy Macieja Lampego. Goście prowadzili 18:14, ale od drugiej kwarty inicjatywę przejęli gospodarze. Już do przerwy mieli cztery punkty więcej. Decydująca była trzecia kwarta, którą Barcelona wygrała 22:10.

Świetne spotkanie w barwach Río Natura Monbús Obradoiro rozgrywał Adam Waczyński, który w całym meczu miał 20 punktów (3/8 za dwa, 4/5 za trzy, 2/2 z wolnych), dokładając do tego dwie zbiórki i jedną asystę.

Lampe na parkiecie pojawił się na niecałe cztery minuty i w tym czasie nie wpisał się na listę strzelecką.

FC Barcelona - Río Natura Monbús Obradoiro 79:57.