Legia nie składa broni! Będzie piąty mecz!

Koszykarze z Warszawy stanęli na wysokości zadania. Po pechowo przegranym sobotnim spotkaniu, w niedzielę podopieczni Piotra Bakuna w pełni zrewanżowali się rywalom.

Jakub Artych
Sobotni pojedynek dostarczył kibicom wielu emocji. Wydawało się, iż trzeci mecz padnie łupem podopiecznych Piotra Bakuna. Świetna końcówka czwartej kwarty sprawiła jednak, iż to drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego mogła wznieść ręce do góry w geście triumfu. Koszykarzom Mikołaja Czai brakowało już tylko jednego zwycięstwa do upragnionego finału I ligi.
Początek niedzielnej potyczki przebiegał pod dyktando beniaminka ze stolicy, który nie mógł pozwolić sobie na kolejną porażkę. Imponował Arkadiusz Kobus, który razem z Łukaszem Wilczkiem trzymał grę Legii. Goście z Ostrowa Wielkopolskiego natomiast mieli problem ze skutecznością rzutów z gry, która dzień wcześniej okazała się ich kluczem do zwycięstwa.

Stal nie zamierzała jednak odpuszczać. W kolejnych minutach pojedynek się wyrównał. Co prawda w dalszym ciągu utrzymywała się przewaga Legii, to jednak dyspozycja gości z Ostrowa była zdecydowanie lepsza. Koszykarze Mikołaja Czai minimalnie poprawili skuteczność oraz grę pod tablicami. Nie do zatrzymania był jednak wspomniany wcześniej Kobus. Skrzydłowy Legii w pierwszej połowie zdobył 15 oczek i był wiodącą postacią ekipy z Warszawy.

Przerwa nie wpłynęła korzystnie na oba zespoły. Po zmianie stron byliśmy świadkami słabszej skuteczności i niedokładnych podań. Nerwy szybciej opanowała Stal, która odrobiła straty do gospodarzy. Po skutecznej akcji Wojciecha Żurawskiego, miejscowi mieli jedynie dwupunktową zaliczkę.

Przed decydującą batalią legioniści zdołali jednak wywalczyć 6 oczek zapasu. Ostatnia odsłona była niezwykle wyrównana. Mimo prowadzenia, koszykarze z Warszawy cały czas byli nękani przez ambitnych graczy z Ostrowa. Ostatecznie drużyna Piotra Bakuna nie wypuściła z rąk ciężko wypracowanego prowadzenia. O losach tego półfinału zadecyduje piąty mecz, który odbędzie się w środę w Ostrowie Wielkopolskim.

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:59 (17:11, 23:21, 8:10, 19:17)

Legia: Kobus 19, Wilczek 15, Aleksandrowicz 14, Trybański 8, Kwiatkowski 5, Bierwagen 4, Świderski 2, Bojko 0, Ornoch 0, Paszkiewicz 0.

Stal: Żurawski 17, Pisarczyk 9, Zębski 9, Ochońko 8, Suliński 7, Sirijatowicz 4, Mroczek-Truskowski 3, Olejnik 2, Adamczewski 0, Milczyński 0.

Stan rywalizacji: 2:2