Włochy: Logan nadal w grze o mistrzostwo

Banco di Sardegna Sassari, w której na co dzień występuje David Logan, przedłużyło swoje szanse na mistrzostwo Włoch. Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek.

Karol Wasiek

Dwa pierwsze mecze finałowe w lidze włoskiej padły łupem Juvenilia Reggio Emilia. Ekipa, w której występują m.in. Dariusz Lawrynowicz i Rimantas Kaukenas, wygrała odpowiednio 82:63 i 84:71. W trzecim spotkaniu trzecim drużyna sezonu zasadniczego prowadziła 56:47 i była o krok od zwycięstwa.

Wówczas jednak na przeszkodzie stanął David Logan, który niemal w pojedynkę wygrał mecz. Były zawodnik m.in. PGE Turowa Zgorzelec i Asseco Prokomu Gdynia w ostatniej kwarcie spotkania zdobył aż 19 punktów (1/1 za dwa, 5/7 za trzy, 2/3 za jeden)!

Sobotni pojedynek dostarczał również wiele emocji. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej lepszy okazał się zespół Banco di Sardegna Sassari, który wygrał ostatecznie 94:80.

Logan na parkiecie przebywał aż 35 minut. W tym czasie zdobył 11 punktów (1/4 za dwa, 2/7 za trzy, 3/4 za jeden).

Banco di Sardegna Sassari - Juvenilia Reggio Emilia 94:90 (25-21, 23-15, 20-20, 12-24, 14-10)