Dwie porażki Kotwicy

Koszykarze kołobrzeskiej Kotwicy, dzięki przerwie spowodowanej pauzą w 19. kolejce, rozegrali dwa sparingowe spotkania w pierwszym z nich zmierzyli się z Padeborn Baskets to spotkanie przegrali różnicą 27 punktów (83-66).

Artur Rutkowski

Natomiast w drugim spotkaniu po bardzo zaciętym meczu ponownie musieli uznać wyższość rywali z Braunschweig, tym razem różnicą "trzech oczek" (90-87).

Mecz rozpoczął się od skutecznej gry kołobrzeżan, kiedy to w pierwszej kwarcie prowadzili nawet różnicą jedenastu puntów. Z minuty na minutę do głosu coraz śmielej dochodzili zawodnicy z Niemiec, którzy w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 10 punktów. Decydującym momentem dla losów spotkania były rzuty osobiste Williama Franklina na 7 sekund przed ostatnią syreną.

New Yorker Phantoms Brunszwik - Kotwica Kołobrzeg 90:87 (18:25, 31:19, 17:22, 24:21)