U16: Dominik Wilczek bohaterem Polski

W niedzielę podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii młodzi Polacy odnieśli już czwarte kolejne zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Stawką niedzielnego pojedynku z gospodarzami było pierwsze miejsce w grupie A. Reprezentacja Polski bardzo słabo rozpoczęła to spotkanie przegrywając po pierwszej kwarcie 11:22. Natomiast w drugich dziesięciu minutach podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica zaczęli odrabiać straty i do przerwy nawet nasi kadeci prowadzili 37:33. W druga połowie przebieg meczu był bardzo wyrównany i o końcowym sukcesie decydowała sama końcówka. W niej rzutu z gry nie trafił Michał Chrabota (18 punktów), a Adrian Bogucki (po 8 oczek i zbiórek) nie wykorzystał żadnego z dwóch osobistych. Wydawało się, że Polska przegra, jednak wtedy sprawę w swoje ręce wziął zawodnik WKS Śląska Wrocław Dominik Wilczek (22 punkty, 11 zbiórek i 7 asyst) trafiając za trzy oczka i dając zwycięstwo 68:66! Oznacza to, że nasi kadeci awansują do dalszej fazy z dwoma wygranymi.
W poniedziałek naszym rywalem w grupie A o godzinie 15.00 będzie reprezentacja Szkocji.

Bułgaria - Polska 66:68 (22:11, 11:26, 19:17, 14:14)

Polska: Wilczek 22 (11 zb, 7 as), Chrabota 18, Kolenda 12 (11 zb, 8 as), Bogucki 8 (8 zb), Mąkowski 4, Nowakowski 2, Zagórski 2, Sączewski 0, S.Wójcik 0, Gołek 0, Pluta 0.