NBA: Miami Heat zmiażdżyli Houston Rockets w drugiej połowie 65:26

Miami Heat odrobili 21 punktów straty, rozbili Houston Rockets 65:26 w drugie 24 minuty spotkania i triumfowali aż 109:89!

Patryk Pankowiak

Michael Jordan śledził przebieg spotkania, siedząc na końcu ławki rezerwowych Charlotte Hornets. Mógł być dumny, kiedy Szerszenie wygrały trzecią kwartę 37:24 i objęły nawet prowadzenie 76:68. Jego drużyna była bliska zrewanżowania się Atlancie Hawks za porażkę z 30 października.

- Mamy młody, świeży zespół. W końcówce zabrakło nam wykończenia, zimnej krwi. Musimy się nauczyć rozgrywać tego typu mecze - mówił Nicolas Batum, skrzydłowy Hornets. I faktycznie. Gospodarze mieli szansę na sukces, zdobyli piłkę w kluczowym momencie, ale to Jastrzębie opuszczały parkiet z tarczą. Kemba Walker mógł doprowadzić do dogrywki, ale w ostatnich sekundach jego próba nie doszła celu.

Ostatecznie podopieczni Mike'a Budenholzera triumfowali 94:92. - Myślę, że w czwartej kwarcie podnieśliśmy intensywność gry - zaznacza Al Horford. Najlepszym strzelcem przyjezdnych był Kent Bazemore. 26-latek miał 20 oczek.

Od stanu 77:72, LaMarcus Aldridge zdobył sześć następnych punktów San Antonio Spurs. Kawhi Leonard dorzucił pięć oczek, a gwóźdź do trumny Boston Celtics wbił Tony Parker. Francuz oddał celny rzut dwie minuty przed końcem spotkania, doprowadzając do wyniku 90:82.

Gospodarzy ze stanu Massachusetts trzeba podziwiać za ambicję, ale doświadczona drużyna prowadzona przez Gregga Popovicha nie pozwoliła wydrzeć sobie sukcesu. L-Train miał 24 oczka, 14 zbiórek i pięć asyst, a 19 punktów dorzucił MVP Finałów 2014.

Dla San Antonio Spurs to drugi triumf w sezonie 2015/2016, a dla legendarnego tria Tony Parker - Manu Ginobili - Tim Duncan, 541. wspólne zwycięstwo! Koszykarze drużyny z Teksasu wyprzedzili magicznych Celtów - Larry'ego Brida - Kevina McHale'a i Roberta Parisha. Ci wygrali 540. meczów.

Niesamowity przebieg spotkania w AmericanAirlines Arena! Miami Heat przegrywali do przerwy 44:63, by pokonać Houston Rockets 109:89! Gdy obie drużyny zamieniły się stronami, gospodarze rozbili oponentów 65:26. - Absolutnie uwielbiam naszą dyspozycję i energię w drugiej połowie - nie krył zadowolenia szkoleniowiec zwycięzców, Erik Spoelstra.

Niekwestionowany wkład w sukces Heat miał Hassan Whiteside Podkoszowy wywalczył 25 punktów i 15 zbiórek, trafiając fantastyczne 12 na 15 oddanych rzutów z gry. Wtórował mu Dwyane Wade, który dorzucił 20 oczek i rozdał osiem kluczowych podań. Drużyna z Florydy zebrała 48 piłek - rywale 34.

- Nie graliśmy dobrze we wszystkich meczach przedsezonowych. Nie graliśmy dobrze także w trzech pierwszych meczach trwających rozgrywek. Nikomu nie będzie nas żal. Musimy wyjść na parkiet, odnaleźć nasz rytm i kontynuować starania w dążeniu do zwycięstw - komentował trener Houston Rockets, Kevin McHale.

James Harden w niedzielę chybił wszystkie 10 rzutów zza łuku (3/32 w tym sezonie)! Miał 16 oczek, ale popełnił także pięć strat. Był najgorszym zawodnikiem Teksańczyków. Na nic zdało się 21 punktów Marcusa Thorntona.

Kevin Durant zapisał na swoim koncie 25 punktów, trafiając 8 na 11 oddanych rzutów z gry, Russell Westbrook w 25 minut otarł się o triple-double (15 punktów, dziewięć zbiórek, osiem asyst), a Oklahoma City Thunder wygrała trzecie spotkanie z rzędu. Drużyna Billy'ego Donovana nie dała szans Denver Nuggets. Trzecia kwarta zakończyła się sukcesem gospodarzy w stosunku 37:20, a całe spotkanie 117:93. Obecnie w NBA sześć drużyn nie przegrało jeszcze meczu. Do tego grona zalicza się Grzmot.