Włochy: Cenna wygrana zespołu Davida Logana

Bardzo ważne zwycięstwo w Lega Basket odniósł zespół Banco di Sardegna Sassari, który pokonał Sidigas Avellino. Po 14 punktów zdobyli David Logan i Christian Eyenga.

Karol Wasiek

Początek sezonu nie jest najlepszy w wykonaniu mistrza Włoch. Zespół Banco di Sardegna Sassari przegrał już cztery pojedynki w Eurolidze. Do tego doszły także porażki w Lega Basket. Poniedziałkowe starcie z Sidigas Avellino miało duże znaczenie dla trenera tej drużyny, którego posada była zagrożona.

Drużyna, w której na co dzień występują David Logan i Christian Eyenga, znakomicie otworzyła spotkanie. Po kilku minutach mistrz Włoch prowadził 21:5 i wydawało się, że w końcu nastąpi przełamanie.

Gospodarze szybko się otrząsnęli i wrócili do gry. Na przerwę schodzili z dwupunktowym prowadzeniem, które w trzeciej kwarcie podwyższyli do dziesięciu oczek. Później jednak do głosu doszli goście. Odrobili straty i po bardzo nerwowej końcówce wygrali 90:88.

Po 14 punktów do dorobku drużyny dorzucili David Logan i Christian Eyenga.