Wysoka porażka Thomasa Kelatiego

W szóstej kolejce ligi hiszpańskiej z nie najlepszej strony pokazała się ekipa UCAM CB Murcia, która wysoko przegrała z Laboral Kutxa. Przyzwoity występ zanotował Thomas Kelati.

Karol Wasiek

UCAM CB Murcia w niedzielny wieczór musiała uznać wyższość Laboral Kutxa. Ekipa, w której występuje Thomas Kelati, wysoko przegrała na wyjeździe 67:90. Goście ani przez moment nie stanowili zagrożenia dla zespołu z Baskonii. Gospodarze od samego początku narzucili własne warunki.

Euroligowy zespół pierwszą kwartę wygrał różnicą 14 punktów. Później gracze Velimira Perasovicia stopniowo podwyższali prowadzenie. Ostatecznie wygrali 90:67.

Reprezentant Polski na parkiecie spędził niecałe 29 minut. W tym czasie zdobył osiem punktów (1/2 za dwa, 2/7 za trzy), dodając do swojego dorobku pięć asyst i cztery zbiórki.

Po sześciu kolejkach Murcia na swoim koncie ma dwa zwycięstwa. W tabeli zajmuje 11. miejsce.