Kapitalna seria Stelmetu wciąż trwa! Mistrzowie Polski bez porażki od ponad pół roku!

Polski Cukier Toruń do samego końca walczył o zwycięstwo w starciu ze Stelmetem BC, ale ostatecznie musiał uznać wyższość zielonogórzan. Mistrzowie Polski pozostają zatem niepokonani w tym sezonie, a ich seria ligowych zwycięstw trwa od końca maja!

Patryk Kurkowski

Zawodnicy Sasy Filipovskiego są póki co poza zasięgiem przeciwników. Po dziewięciu spotkaniach drużyna z Winnego Grodu ma na swoim koncie same wygrane. Seria Stelmetu trwa jednak znacznie dłużej niż tylko od obecnego sezonu. Jeszcze w poprzednich rozgrywkach zielonogórzanie mieli udaną końcówkę. Mistrzowie Polski ostatniej porażki doznali pod koniec maja, kiedy to dwukrotnie ulegli PGE Turowowi Zgorzelec.

Od tamtej pory Stelmet idzie niczym burza i zanotował aż trzynaście zwycięstw. To tylko potwierdza to, o czym mówiło się przed startem rozgrywek. Obrońcy tytułu skompletowali nad wyraz silny i szeroki skład. Inne ekipy nie są w stanie im dorównać. Przekonali się o tym torunianie.

Polski Cukier naciskał na graczy Filipovskiego do ostatnich sekund. Wszakże w czwartej kwarcie przewaga gospodarzy stopniała do zaledwie trzech punktów. Wówczas wydawało się, że przyjezdni mogą jeszcze odwrócić losy tego spotkania. Do tego jednak nie doszło, bo mistrzowie Polski zachowali zimną krew.

Po raz kolejny świetne spotkanie rozegrał Mateusz Ponitka. 22-letni koszykarz nie był zbyt widoczny w pierwszej połowie, ale w drugiej spisał się wprost koncertowo. Zawodnik Stelmetu zbierał, asystował, ale przede wszystkim trafiał na wysokiej skuteczności. Inaczej mówiąc, był nie do zatrzymania i miał ogromny wkład w wygraną Stelmetu.

Zielonogórzanie mieli więcej opcji w ofensywie, co również miało przełożenie na końcowy rezultat spotkania. Oprócz Ponitki dobrze wypadli Szymon Szewczyk, JR Reynolds czy Dejan Borovnjak. Wymieniony tercet dołożył 41 punktów.

Twarde Pierniki dowodzone przez Jacka Winnickiego momentami grały koncertowo, ale zbyt często miały problemy z przejściem defensywy obrońców tytułu. Zresztą tylko raz w całym meczu udało im się objąć prowadzenie i to na niespełna minutę. Brakowało im nieco skuteczności, głównie na linii rzutów wolnych.

W szeregach torunian znakomicie wypadł Maksym Kornijenko. 28-letni Ukrainiec zanotował double-double w postaci 25 punktów oraz 12 zbiórek. Warto podkreślić, że podkoszowy Polskiego Cukru dołożył jeszcze pięć asyst.

Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 83:78 (23:18, 17:16, 20:24, 23:20)

Stelmet BC: Ponitka 16, Reynolds 14, Borovnjak 14, Szewczyk 13, Bost 9, Koszarek 7, Hrycaniuk 5, Zamojski 3, Gruszecki 2.

Polski Cukier: Kornijenko 25, Gibson 12, Wiśniewski 11, Michalak 10, Milosević 9, Cummings 7, Sulima 2, Perka 2, Michalski 0, Bochno 0.