Włochy: Czyż nadal w wysokiej formie

Aleksander Czyż rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie w lidze włoskiej. Polak zdobył 14 punktów i był jednym z liderów swojego zespołu, który odniósł 12. zwycięstwo w rozgrywkach.

Jacek Konsek

Aleksander Czyż spędził w grze 24 minuty, w czasie których wywalczył 14 punktów przy skuteczności 4/9 z gry i 5/8 z linii rzutów wolnych. Nasz rodak zapisał na swoim koncie również pięć zbiórek.

Czyż kontynuuje tym samym świetną passę. W siedmiu z ostatnich ośmiu meczów zdobywał przynajmniej 10 punktów. Obecnie ze średnią 11,8 oczek i 6,2 zbiórki jest jednym z liderów Giorgio Tesi Group Pistoia, która z bilansem 12-5 zajmuje 4. miejsce w lidze.

Zespół Polaka po pierwszej połowie przegrywał różnicą aż 14 punktów, lecz po świetnym finiszu pokonał Consulinvest Pesaro 77:75. Najlepszym strzelcem Giorgio Tesi był Ronald Moore (kiedyś grał w PGE Turowie Zgorzelec), autor 16 oczek. Tyle samo punktów co Czyż wywalczył Amerykanin Alex Kirk. Wśród pokonanych brylował były gracz ligi NBA Austin Daye - 25 punktów i dziewięć zbiórek. 17 minut na parkiecie spędził Tautvydas Lydeka, który w poprzednim sezonie występował w Treflu Sopot.

Giorgio Tesi Group Pistoia - Scavolini Pesaro 77:75