Derby dla Krosna - relacja z meczu MOSiR Krosno - Sokół Łańcut

W środę w Krośnie rozegrano kolejne derby Podkarpacia w rozgrywkach pierwszej ligi koszykarzy. Lider tabeli - zespół Delikatesów Centrum PBS MOSiR Krosno podejmował drużynę Sokoła Łańcut.

Dawid Cysarz

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji krośnian. Podopieczni Mariusza Zamirskiego już po trzech minutach gry prowadzili 12:2 i mogli spokojnie kontrolować wynik. Ostatecznie gospodarze kwartę wygrali 28:14. Pierwsza odsłona to popis Marcina Salamonika. Zawodnik Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR zdobył w tej części pojedynku tyle samo punktów, co cały zespół Sokoła.

Goście zaczęli odrabiać straty od początku drugiej "ćwiartki". Między innymi dziewięć punktów Bartosza Dubiela pozwoliło zniwelować przewagę krośnian do czterech "oczek". Gospodarze swoje pierwsze punkty w tej kwarcie zdobyli dopiero po pięciu minutach gry, gdy na boisku pojawił się Mirosław Babiarz. Łańcucianie zdołali doprowadzić do remisu i gra się wyrównała. Jednak w ostatnich sekundach pierwszej połowy pięć "oczek" Marcina Salamonika wyprowadziło krośnian na prowadzenie 47:42.

Po przerwie goście nawiązywali równorzędną walkę z graczami lidera rozgrywek pierwszej ligi. Podopieczni Mariusza Zamirskiego po raz kolejny swoją przewagę wypracowali pod koniec kwarty. Najpierw dwa punkty zdobył Mirosław Babiarz. Później Marcin Malczyk trafił jeden rzut osobisty, ale celną dobitką - równo z końcową syreną - popisał się Dariusz Oczkowicz i gospodarze prowadzili już dziesięcioma "oczkami".

Początek czwartej odsłony pojedynku to nieskuteczna gra obu drużyn. Pierwsze punkty w tej części padły dopiero po trzech minutach. Kwarta była bardzo wyrównana, a o krośnianie swoją przewagę powiększyli na sam koniec spotkania, gdy cztery punkty z rzędu zdobył Dariusz Oczkowicz. Ostatecznie gospodarze pokonali Sokoła Łańcut 84:70.

W ekipie prowadzonym przez Dariusza Kaszowskiego na wyróżnienie zasługują Tomasz Pisarczyk i Bartosz Dubiel. Obaj byli czołowymi punktującymi łańcuckiej drużyny. Pisarczyk był także najlepszym zawodnikiem zespołu pod względem asyst i zbiórek.

W drużynie z Krosna po raz kolejny świetny mecz rozegrał Marcin Salamonik, który zdobył trzydzieści punktów i zanotował cztery zbiórki w ataku. W całym spotkaniu gospodarze zebrali aż siedemnaście piłek w ofensywie. Z dobrej strony zaprezentował się również Marcin Malczyk, a dobrą zmianę dał Mirosław Babiarz.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Sokół Łańcut 84:70 (28:14, 19:28, 18:13, 19:15)

MOSiR Krosno: M. Salamonik 30 (4x3), M. Malczyk 16 (2x3), D. Oczkowicz 11, M. Babiarz 6, K. Kalinowski 5 (1x3), B. Bal 5, M. Piątek 4, A. Peciak 3 (1x3), P. Hajnsz 2, G. Sołtysiak 2.

Sokół Łańcut: T. Pisarczyk 16 (1x3), B. Dubiel 15, M. Kułyk 10 (2x3), A. Mroczek-Truskowski 8, J. Szurlej 7 (1x3), I. Chromicz 6, Ł. Kwiatkowski 6, P. Podolec 2, S. Grzesiński 0, W. Pisarczyk 0.