Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

15 zwycięstwo Polfarmexu! Kutnianie wygrali z wicemistrzem!

Polfarmex bez większych trudności wygrał przed własną publicznością z wicemistrzem Polski PGE Turowem Zgorzelec. Kutnianie już w drugiej kwarcie przejęli inicjatywę i systematycznie powiększali swoją przewagę. Fantastycznie spisał się Kevin Johnson.
Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Tylko przez kilkanaście minut podopieczni Piotra Ignatowicza prezentowali się przyzwoicie i znajdowali się na prowadzeniu. Później było już wyłącznie gorzej. Zgorzelczanie, którzy w ostatnich tygodniach notowali nie najgorsze wyniki, powoli tracili kontakt z zespołem Jarosława Krysiewicza.

Przygraniczna drużyna została pozbawiona jakichkolwiek szans jeszcze w trzeciej odsłonie spotkania. PGE Turów zmagał się wówczas z ogromnymi problemami w ofensywie i z ogromnym trudem powiększał swój dorobek. Nawet zryw, który miał miejsce na początku czwartej kwarty, nie zdołał zbytnio poprawić położenia wicemistrzów Polski.

Kutnianie dopięli swego. Byli zdecydowanie lepsi od swojego rywala, zwłaszcza w strefie podkoszowej. To w sporej mierze zasługa Kevina Johnsona. Amerykanin w obecnym sezonie zaliczył już sporo nieudanych spotkań, ale tym razem spisał się znakomicie. Trafił 10 z 14 rzutów z gry, w tym wszystkie 5 z dystansu (!), co złożyło się łącznie na 25 punktów. Poza tym zebrał aż 14 piłek, wskutek czego mógł pochwalić się imponującym double-double.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zgorzelczan był Cameron Tatum. 27-letni koszykarz zza oceanu zapisał na swoje konto 18 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Zdołał też wymusić 7 przewinień. To nie wystarczyło, aby pokonać Polfarmex, który poniekąd ułatwiał zadanie przyjezdnym, notując mnóstwo strat.

Podopieczni Krysiewicza poprawili swoją sytuację w walce o play-off. Za to w trudnym położeniu znajdują się gracze PGE Turowa, którzy mają już na swoim koncie 12 porażek. 

Polfarmex Kutno - PGE Turów Zgorzelec 84:69 (17:19, 27:21, 20:12, 20:17)

Polfarmex: Johnson 25, Parker 11, Fraser 10, Wołoszyn 9, Jarecki 8, Zyskowski 8, Grochowski 6, Malczyk 3, Gabiński 2, Bartosz 2.

PGE Turów: Tatum 18, Karolak 11, Archibeque 11, Dillon 8, Novak 6, Krestinin 6, Gospodarek 5, Kostrzewski 2, Marek 2.

Czy PGE Turów zdoła awansować do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (27):
 • nosek7 Zgłoś komentarz
  A może dzięki temu,że u nas nie ma atrakcji nasi koszykarze mogą się skupić na treningach i meczach? a Nasi opaleni prawie codziennie kończą dzień w saunie w aquaparku i jakoś na
  Czytaj całość
  zdrowie nie narzekają?
  • dziadek60 Zgłoś komentarz
   112 postów !!!. Ale Kutnioki poszliście po bandzie.
   • dziadek60 Zgłoś komentarz
    Hey, hey, hey.... Ale otworzyłem puszkę pandory. Podobają mi się posty które znajdują w Kutnie pozytywy. Tym bardziej że jest to forum otwarte i wiele osób je czyta. Dajcie już spokój
    Czytaj całość
    z udowadnianiem kto ma rację. Ja jadę do was na meczyk, zwiedzę zamek w Oporowie, przejdę się po Królewskiej (cóż za piękna nazwa), wciągnę w-z tki u Wasiaka, zjem coś w "różanym bistro", walnę setę byle gdzie (bo seta smakuje zawsze tak samo) i pójdę podziwiać wygiby "Wyrwidęba i Waligóry", jednocześnie kibicując Adasiowi i jego kumplom. W parku wodnym chyba już nie będę miał czasu się pomoczyć, bo po meczu pójdę spać do jakiegoś podrzędnego hotelu (co mi specjalnie nie przeszkodzi, bo lubię zaoszczędzić trochę grosza na kolejną setę). Dzięki za super info o waszym mieście. Dzięki za pomoc w zdobyciu biletu (ale załatwiłem już go przez nasz klub) no i do zobaczenia na meczyku. Niech lew walczy dzielnie i nie da się nadziać na rogi dzika.
    • Gabriel G Zgłoś komentarz
     No i z hali przenieslismy się do miasta. Na pociechę niezadowolonym dodam, że jak siedzimy w męskim gronie na piwie to często narzekamy, że ni cholery nie ma co w tym Szczecinie robić i
     Czytaj całość
     gdzie pójść. Jest takie stare powiedzenie, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Dotyczy to zapewne wielu ludzi w wielu miastach i to różnej wielkości. Nie wiem czy to szczególnie polska cecha ale u nas faktycznie namacalnie widoczna. Np. starzy Warszawiacy słynęli z tego, że uważali swoje miasto za wyjątkowe i najlepsze w Polsce pod każdym względem. Rezultat tego był taki, że w całej Polsce byli nie lubiani. Taka chyba mamy naturę. Ci co narzekają na swoja małą Ojczyznę uchodzą za światowców i ludzi z horyzontami a Ci chwalący swoje gniazda to w ocenie tych pierwszych osobniki z małymi wymaganiami i bez szerszych ambicji. Mnie życie nauczyło a trochę się po świecie szlajałem, że co innego miasto zwiedzać i odwiedzać a co innego w miescie mieszkać. Pogadajcie sobie z moim kuzynem zamieszkującym od zawsze na Starym Mieście w Krakowie. Mieszkać tam to koszmar ale turyści są zadowoleni i walą z całego świata.
     • sloik Zgłoś komentarz
      Ja również nie zgadzam się, że nasze miasto aż tak nudne jak opisuje to sokar i thebigone... Miałem okazję aby osiedlić się w dużym mieście, miałem pracę i dalsze perspektywy ale od
      Czytaj całość
      zawsze chciałem wrócić do Kutna bo lubię to miasto, mam co robić w wolnym czasie, założyłem rodzinę i grono przyjaciół myślących podobnie... Według mnie jest sporo fajnych lokali gastronomicznych, nie tylko "kutnowianka". Co chwile coś się dzieje w CTMiT, dla każdego znajdzie się coś dobrego... Osobiście nigdy nie chcę się stąd wyprowadzić, chyba że będę zmuszony... Fakt nie ma atrakcji dla przyjezdnych takich jak zabytki, muzea oprócz regionalnego i w Parku Wiosny Ludu ale warto obejrzeć nasze miasto bo ma swój urok... Wracając do tematu to mecz mógł się podobać, chłopaki pokazali charakter... Walczyli o każdą piłkę, każdy dołożył swoją cegiełkę do końcowego wyniku. Chłopaki zagrali dość równo. Groszek pokazał znów swoje umiejętności, Parker był bardzo groźny i skuteczny... Największą gwiazdą jednak był mój ulubieniec, MVP meczu K. Johnson !! :) niesamowity mecz Kevina... ciąg na kosz to chłopak ma niesamowity i nos do zbiórek :) Oby więcej takich meczy :) Myślę, że PO jest na wyciągnięcie ręki :) Będzie to historyczny sukces dla naszej drużyny :) Kibice Stelmetu przyjeżdżajcie bo zawsze lepsza atmosfera jest na hali :)
      • thebigone Zgłoś komentarz
       Nie chcę zbyt mocno wnikać w niuanse i szczegóły strategii rozwoju miasta bo za chwilkę zrobi nam się tutaj dyskusja o zabarwieniu politycznym a tego nie chcę. Faktem jest, że zmiany w
       Czytaj całość
       strefie kultury i rozrywki w mieście następują. Determinuje je prężny rozwój Podstrefy ŁSSE. Coraz większa grupa osób zarabia pieniądze, które chcą wydać na tzw. potrzeby niższego rzędu czyli chociażby rzeczoną rozrywkę. Problem polega na tym, że nie mają gdzie. Aquapark ze wszystkimi dostępnymi atrakcjami może znudzić się w ciągu miesiąca a wtedy zostanie już tylko koszykówka gdzie ogromną grupę kibiców stanowią ludzi, którzy interesują się basketem bo nie mają wyboru. Gabriel pisze o meczowych piknikach urządzanych przez całe rodziny. Panie przychodzą na salę żeby się pokazać w towarzystwie i poplotkować, część panów żeby popatrzeć na cheerleaderki i "jakoś" spędzić czas a że akurat jest moda na kosza to siedzą na meczach Polfarmeksu. Fajnie. Ciekawe tylko co będzie kiedy moda minie. W Kutnie jest tak, że ludzie się czymś interesują albo gdzieś chodzą bo jest coś nowego albo interesującego przez chwilę a potem moda mija i kolejne atrakcje padają jak muchy. Przykłady można mnożyć niestety. Taki stan rzeczy wynika również w dużej mierze ze sposobu zarządzania chociażby lokalami gastronomicznymi. Standardy szybko spadają ze względu na brak realnej konkurencji a potem właściciel budzi się z przysłowiową ręką w nocniku. Szanse utrzymania mają tylko Ci, którzy myślą perspektywicznie i trzymają standardy zarządzania. To samo tyczy się kutnowskiego sportu. Tylko myślenie o przyszłości i rozwoju młodzieży oraz mądre strategiczne zarządzanie klubem daje realne szanse żeby koszykówka na najwyższym poziomie zagościła w Kutnie na dłużej. Do tego potrzebni są fachowcy a jak na razie rządzą tylko układy i to jest najsmutniejsze. Wtajemniczeni wiedzą jaka jest prawda...
       • 10lew Zgłoś komentarz
        Dzięki Gabriel. Prawie masz rację. A czemu nie ujawniłeś się jak byliśmy w Szczecinie.? Czemu w przerwie nie zajrzałeś do naszego sektora.? Co niektórzy między innymi ja chcieliśmy Ci
        Czytaj całość
        przybić piątkę. Mimo wszystko pozdrawiam.
        • Gabriel G Zgłoś komentarz
         Potwierdzam, że coś w tym Kutnie jest. Jak byłem tam na meczu to faktycznie atmosfera sali i ogólnie cała masa uśmiechniętych i fajnych jakos tak nawet z samego zachowania ludzi zrobiła
         Czytaj całość
         na mnie wrażenie a byłem na każdej hali w tym kraju. Może to specyfika tego obiektu powoduje, że na takiej małej salce jest jakby przytulniej i wszystkiego się jakby dotyka. Ale zwróciłem tez uwagę na "rozciągłość" wieku kibiców oraz chmary wprost dzieciaków. Dużo starszych ludzi. Duzo kobiet, tez w różnym wieku. Czułem się tam świetnie i swobodnie gadałem z ludzmi pierwsz raz na oczy widzianymi otoczony niewymuszona życzliwością. No, i doping. W zasadzie nieustanny i ogarniający wszystkich obecnych a nie tylko klub kibica. Dlatego polubiłem kutnioków i dobrze im życzę. A i zarządu i sztabu szkoleniowego można im z mojej perspektywy pozazdrościć. Pieniądze nie za duże w stosunku do np. naszych a mimo to zawsze ciekawy skład i druzyna z charakterem. Ten sam młody trener. Mam wrazenie, że Radom i Kutno sa w czołówce mądrego prowadzenia zespołu przy małych czy średnich środkach finansowych. Warto zauważać i popierać.
         • Kibicka27 Zgłoś komentarz
          Nasz duet (Waligóra i Wyrwidąb) jest niesamowity a Kevin wczoraj rozegrał najlepszy mecz sezonu. Brawo Wszyscy, bo każdy z chłopaków dołożył swoją cegiełkę.
          • barakuda Zgłoś komentarz
           A co do meczu to zwycięstwo - jakże ważne - przyszło łatwiej niż sądziłem. Kevin miał swój dzień ale ogólnie cały zespół zagrał równo i twardo. Sporo wciąż strat ale chłopaki
           Czytaj całość
           dzielili się piłką i dobrze trafiali z dystansu. No i nasz znak firmowy czyli zbiórki. Zebraliśmy 48 piłek w tym 18 w ataku przy 28 zbiórkach rywali. Tylko o jedna piłke mniej niż cały Turów zebrali nasi dwaj podkoszowi - odpowiednio Johnson i Frazer - 14 i 13. To wystarczyło.
           • wąż Zgłoś komentarz
            graty dla Kutna . turof w rozsypce kibiców brak :)
            • fazzzi Zgłoś komentarz
             Dobry Wieczór... wszystkim koszomaniakom... Po pierwsze Brawo Kutno... niby się gra ciągle jeszcze w perspektywie PO ale widać, że pewna karta w historii się zamyka... liczyłem, że Tury
             Czytaj całość
             powalczą o 8 plac co nie ukrywam miałoby spowodować w Zielonej, że tak figlarnie pofantazjuję ożywienie kibicowskie... ale chyba sami sobie kłody pod nogi układają bo to pora w tej przepychance mieć silniejsze łokcie, że "Hrycanem" pojadę. Szanse niby są... ale obiektywnie patrząc coraz mniejsze. Co do Kutna to budujące, że mniejsze ośrodki zaczynają bez kompleksów stawiać czoła "silniejszym" ekipom. Stalóweczka też mi się podoba... przetasowała się ta liga... tuzy obsunęły się w tabeli a np. Kutno zaczyna śmiało aspirować do gry w PO... i pewnikiem tego dopnie. Brawo Kutno... bo piszecie swoją historię całkiem przekonująco. I jeszcze nie jednemu będzie "nie lekko" w Kutnie... ale w odpowiednim momencie moja sympatia do Was ulegnie oczywistemu przekierowaniu;)
             • kibickosz Zgłoś komentarz
              zalatwie..spoko..bez przesady ale dam rade :)
              Zobacz więcej komentarzy (14)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×