Poważna kontuzja Adama Waczyńskiego!

Niepokojące wieści docierają z Hiszpanii. Adam Waczyński, reprezentant Polski, podczas spotkania z Herbalife Gran Canaria nabawił się poważnej kontuzji. Pierwsze diagnozy mówią o kilkutygodniowej przerwie!

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Adam Waczyński musiał przedwcześnie zakończyć spotkanie z Herbalife Gran Canaria. Reprezentant Polski w trakcie trzeciej kwarty zawalczył o piłkę, która leciała na aut, ale podczas interwencji nieszczęśliwie wpadł w bandę ledową i poważnie rozciął lewą dłoń.

Zawodnikowi niemal od razu udzielono pomocy medycznej. Rany na dłoni były jednak na tyle poważne, że Waczyński został odwieziony do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że reprezentant Polski ma rozcięte ścięgna.

W niedzielę koszykarz ma przejść zabieg, po którym będzie znana dokładna data powrotu na boisku. Mówi się, że zawodnik może pauzować od czterech do sześciu tygodni.

W sobotnim spotkaniu Waczyński na parkiecie spędził 17 minut. W tym czasie zdobył sześc punktów, trafiając trzy z ośmiu rzutów z gry.

Jego drużyna przegrała z Herbalife Gran Canaria 68:80. Río Natura Monbús Obradoiro z bilansem 7:19 zajmuje 16. miejsce w tabeli.


Czy Adam Waczyński wróci do gry jeszcze w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×