Zobacz awans Legii Warszawa do finału (wideo)

W miniony weekend koszykarze Legii Warszawa dwukrotnie pokonali Max Elektro Sokół Łańcut. Zapewnili sobie w ten sposób awans do finału I ligi.

Patryk Neumann

Sobotni pojedynek na Bemowie był wyrównany. Dopiero czwarta kwarta wygrana przez Legię 21:9 przesądziła o zwycięstwie gospodarzy - 68:54. Obie drużyny walczyły wtedy w defensywie a skutecznością nie imponowały. Zupełnie inaczej było dzień później.

Niedzielny pojedynek rozstrzygnął półfinałową rywalizację w I lidze. Max Elektro Sokół poszedł z Legią na wymianę ciosów. Goście trafili 16 a gospodarze 15 rzutów trzypunktowych. Kapitalna trzecia kwarta (30:15) zapewniła koszykarzom ze stolicy zwycięstwo (88:78).

Po meczu Legioniści cieszyli się z awansu do finału. W nim już za tydzień rozpoczną walkę o Tauron Basket Ligę. Rywalem będzie Miasto Szkła Krosno. Czy za dwa tygodnie w Warszawie będzie jeszcze większa feta?

Czy Legia Warszawa wygra finał z Miastem Szkła Krosno?