Świetny mecz w Radomiu! Kapitalny finisz Rosy!

Pięć fauli technicznych, dużo ostrych spięć i świetna koszykówka w Radomiu! Rosa po kapitalnym finiszu pokonała Anwil Włocławek 82:65 i doprowadziła do remisu w półfinałowej serii TBL.

Jacek Konsek

Gorąco było w hali w Radomiu w sobotni wieczór! Pięć fauli technicznych, przewinienia niesportowe, rozcięta warga Roberta Tomaszka - to wszystko miało miejsce w drugim półfinałowym starciu Rosy i Anwilu Włocławek. Radomianie po kapitalnym finiszu i siedmiu trójkach w czwartej kwarcie pokonali Rottweilery 82:65 i doprowadzili do remisu w serii 1-1.

Niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie rozstrzygnęło się w ostatniej kwarcie. Choć Anwil miał szanse, aby wygrać sobotnie spotkanie, to jednak gracze trenera Kamińskiego wyprowadzili ostateczny cios. Michał Sokołowski wraz z Robertem Witką rozegrali kapitalne minuty w ostatniej części gry, trafiając trójkę za trójką! W meczu zdominowany przez obronę, Rosa trafiła aż 32 punkty w ostatnich 10 minutach - to musiało dać zwycięstwo i remis w serii.

Wcześniej, przez 30 minut, walka przypominała to, co działo się na parkiecie w Radomiu w czwartek. Świetny był Fiodor Dmitriew (pięć celnych trójek), niewiele gorszy Danilo Andjusić i Tomaszek - oni ciągnęli grę dla gości, którzy w pewnym momencie mieli nawet sześć punktów przewagi. Nie potrafili jednak utrzymać prowadzenia, pudłując w najważniejszych momentach.

Anwil zdobył tylko 65 punktów, trafiając na 37-procentowej skuteczności z gry. Lider gości David Jelinek trafił tylko jeden rzut z gry i to w końcówce spotkania - kiedy wynik był już rozstrzygnięty. Przyjezdni popełnili też 15 strat, które Rosa zamieniała na szybkie kontry i punkty.

Rosa w końcu odblokowała się i choć liderzy - Thomas i Harris - nie zagrali wielkich zawodów, to pozostali gracze radomian spisali się bardzo dobrze. Igor Zajcew choć opuścił parkiet za dwa przewinienia techniczne, to dołożył ważne 11 punktów. Swoje pięć minut miał też Daniel Szymkiewicz, mocno potraktowany w pierwszym meczu przez Tomaszka.

Dwa kolejne mecze odbędą się we Włocławku, gdzie Anwil w tym sezonie wygrał wszystkie 18 meczów w tym sezonie.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 82:65 (18:16, 17:18, 15:14, 32:17)

Rosa: Sokołowski 20, Witka 19, Zajcew 11, Harris 9, Thomas 8, Hajrić 6, Szymkiewicz 5, Adams 2, Bonarek 2.

Anwil: Dmitriew 17, Tomaszek 11, Andjusić 11, Chyliński 7, Stelmach 5, Skibniewski 5, Jelinek 4, Łączyński 3, Bristol 2.

Stan rywalizacji: 1-1