Trefl Sopot mistrzem Polski do lat 16. Sebastian Walda MVP

Koszykarze Uczniowskiego Klubu Sportowego 7 Trefl Sopot okazali się najlepszym zespołem turnieju finałowego mistrzostw Polski U-16 w Radomiu. Gracze trenera Tomasza Chwiałkowskiego w meczu o złoto pokonali ekipę Hensfort Przemyśl 74:66.

W tym artykule dowiesz się o:

W finałowym turnieju, którego organizatorem była Rosa Radom, wzięło udział osiem najlepszych zespołów w kategorii do lat 16. Bezkonkurencyjny w całej stawce okazał się Trefl Sopot, który wygrał wszystkie pięć meczów. W finale żółto-czarni pokonali Hensfort Przemyśl 74:66.

Głównym architektem sukcesu zespołu Tomasza Chwiałkowskiego był Sebastian Walda, syn Aleksandra, który od wielu lat pracuje jako fizjoterapeuta w zespole Trefla Sopot.

Walda zasłużenie odebrał nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika imprezy. Sopocki skrzydłowy w spotkaniu finałowym zdobył aż 38 punktów. W całym turnieju przeciętnie uzyskiwał blisko 26 oczek na mecz.

W najlepszej piątce turnieju znaleźli się z kolei Konrad Kolka i Patryk Pułkotycki.

W grze "Siódemki" widać było doświadczenie nabyte podczas występów w rozgrywkach European Youth Basketball League (EYBL), w których sopocianie zajęli szóste miejsce. Dwóch zawodników UKS 7 Trefl - Sebastian Walda i Michał Mochnacz - zadebiutowało już w drugim zespole Trefla Sopot, występującym w rozgrywkach grupy A II ligi.

{"id":"","title":""}