Bez niespodzianki w Poznaniu - relacja z meczu INEA AZS - CCC Polkowice

W meczu 21. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy zespół CCC Polkowice pokonał w Poznaniu INEA AZS 85:73. To siódme z rzędu zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza.

Łukasz Czechowski

Dominacja Polkowic nie podlegała wątpliwości ani przez chwilę. Od wyniku 5:5 koszykarki CCC, głównie dzięki celnym rzutom Agaty Gajdy, Darii Mieloszyńskiej i Amishy Carter, zwiększały swoje prowadzenie, by po pierwszej kwarcie prowadzić 25:18, a po drugiej 40:35. Świetny mecz rozgrywała Mieloszyńska (wszystkie 4 celne rzuty z dystansu, w tym 3 razy zza linii 6,25 m), dużo punktów zdobyła Plenette Pierson (12), ale jej skuteczność rzutów pozostawiała wiele do życzenia. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza dobrze broniły, na co główną odpowiedzią miejscowych były szybkie kontrataki oraz indywidualne wejścia Amerykanki Okeishy Howard (13 pkt. w pierwszej połowie).

Początek drugiej połowy należał do drużyny Katarzyny Dydek. Dwie akcje Agnieszki Skobel i kolejne punkty Howard sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 41:43. W tym momencie jednak kilka dziwnych, by nie powiedzieć kuriozalnych decyzji, podjęła dwójka sędziowska. Między innymi gwizdnęli dwa faule Redzie Aleliunaite-Jankowskiej i poznańska środkowa musiała zejść za pięć przewinień. Cała sytuacja najwyraźniej wyprowadziła z równowago akademiczki, które straciły osiem punktów z rzędu.

Po tym ciosie INEA AZS już się nie podniosła. Po meczu trener Koziorowicz powiedział, że o wyniku trzeciej odsłony zdecydowała obrona. - Pokazaliśmy, że potrafimy dobrze bronić, postawiliśmy twarde warunki i to się opłaciło - przyznał. Katarzyna Dydek na pytanie o poziom sędziowania odparła jedynie, że nie chcę tego komentować. Z wyrazu twarzy można było jednak odczytać, że podzielała opinie większości obserwatorów, że sędziowie byli najsłabszym ogniwem środowego meczu.

Przed ostatnią kwartą przyjezdne prowadziły 67:53, a gdy po kilku akcjach zwiększyły prowadzenie, szkoleniowcy obu ekip zdecydowali się na wpuszczenie zawodniczek głębokich rezerw.

INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 73:85 (18:25, 17:15, 18:25, 20:20)