Gdynia Super Team: pierwszy dzień bez niespodzianek

W środę rozpoczął się turniej Gdynia Super Team, noszący miano I Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek. W pierwszym dniu z wygranych cieszyć mogły się zespoły VBW CEKK Cegled, Wisły Can-Pack Kraków i Basketu 90 Gdynia.

Krzysztof Kaczmarczyk

Na otwarcie turnieju beniaminek TBLK Ostrovia Ostrów Wlkp. nie miała większych szans w starciu z węgierskim VBW CEKK Cegled. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego miały ogromne problemy w ofensywie. Po pierwszej połowie miały na swoim koncie zaledwie 13 punktów.

Całe spotkanie ostrowianki przegrały 64:43. Wśród triumfatorek z dobrej strony pokazała się znana z występów na polskich parkietach Jelena Maksimovic, autorka 9 punktów.

W ekipie Ostrovii najwięcej punktów, bo 11, wywalczyła Klaudia Sosnowska. Dwa oczka mniej dołożyła Katarzyna Motyl.

Kolejne środowe spotkanie to starcie mistrzyń Polski z Krakowa z rosyjskim Dynamem Novosibirsk. Ekipa dowodzona przez Jose Ignacio Hernandeza nie miała żadnych problemów z odniesieniem triumfu, a sprawę załatwiły podkoszowe Ziomara Morrison i Ewelina Kobryn, które łącznie zapisały na swoim koncie 33 oczka.

Trzeci mecz pierwszego dnia turnieju był zarazem drugim dla VBW CEKK Cegled. Tym razem ekipa z Węgier musiała się obejść smakiem, a z triumfu cieszyć mogły się koszykarki Basket 90 Gdynia.

Gospodynie turnieju po remisowej pierwszej kwarcie, w drugiej zdołały "odjechać" rywalkom, w głównej mierze to zasługa skutecznych Aldony Morawiec i Moniki Grigalauskyte.

W 25. minucie gdynianki prowadziły różnicą nawet 18 punktów, ale rywalki zdołały doprowadzić do nerwowej końcówki. Podopieczne Katarzyny Dydek wytrzymały jednak ciśnienie i dowiozły triumf do końcowej syreny.

21 punktów na swoim koncie zapisała Morawiec, a 18 dołożyła Dominika Miłoszewska.