Drugie zwycięstwo Polfarmexu w Radomiu

Polfarmex Kutno coraz lepiej radzi sobie w okresie przygotowawczym. W sobotę podopieczni Jarosława Krysiewicza pokonali Asseco Gdynia 73:64.

Karol Wasiek

Polfarmex Kutno odniósł drugie zwycięstwo zespołu w memoriale Alfonsa Wicherka, który w weekend rozgrywany jest w Radomiu. W piątek kutnianie pokonali gospodarzy, z kolei w sobotę uporali się z Asseco Gdynia.

Podopieczni Jarosława Krysiewicza konsekwentnie budowali swoją przewagę w tym spotkaniu. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga kwarta, którą kutnianie wygrali 22:12. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, chociaż gdynianie ambitnie starali się zniwelować straty.

Najlepszym strzelcem meczu był Devante Wallace, autor 19 punktów. Po stronie Polfarmexu należy wyróżnił również Jacka Jareckiego (16) i Dardana Berishę (14). W ekipie Asseco Gdynia 17 oczek uzyskał Filip Matczak.

W niedzielę gdynianie zagrają z Rosą Radom.

Polfarmex Kutno - Asseco Gdynia 73:64 (16:14, 22:12, 20:17, 15:21)

Polfarmex: Wallace 19, Jarecki 16, Berisha 14, Gabiński 8, Fraser 6, Kobus 5, Grochowski 3, Bartosz 2, Salasz 0, Sobczak 0.

Asseco: Matczak 17, Szubarga 13, Żołnierewicz 9, Szczotka 7, Witliński 4, Czerlonko 4, Jankowski 3, Put 3, Szymański 2, Frąckiewicz 2, Konopatzki 0, Kołodziej 0.