Stelmet BC rozgromił Anwil we Włocławku!

Stelmet BC wysłał sygnał do wszystkich drużyn z TBL, że jest gotowy do rozgrywek. W ostatnim sparingu w okresie przygotowawczym mistrzowie Polski rozgromili Anwil Włocławek 101:67.

Karol Wasiek

Stelmet BC Zielona Góra z każdym tygodniem wygląda coraz lepiej. W czwartek podopieczni Artura Gronka w świetnym stylu pokonali Anwil Włocławek 101:67. Dla mistrzów Polski była to czwarta wygrana w okresie przedsezonowym.

Zielonogórzanie od samego początku narzucili swoje warunki gry, na które włocławianie nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Dla gospodarzy małym usprawiedliwieniem może być fakt, że do meczu przystąpili bez Kamila Łączyńskiego, który jest chory.

Praktycznie już do przerwy losy meczu były rozstrzygnięte. Goście z Winnego Grodu prowadzili różnicą 17 punktów (51:34). W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zielonogórzanie stopniowo powiększali przewagę, ostatecznie zwyciężając 101:67.

Dla Stelmetu BC był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek. W niedzielę zielonogórzanie zagrają z Rosą Radom o Superpuchar Polski.

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 67:101 (15:28, 19:23, 17:22, 16:28)

Anwil: Haws 16, Dmitriew 13, Skibniewski 9, Sobin 9, Leończyk 8, Chyliński 5, McCray 5, Bojanovsky 2, Komenda 0, Młynarski 0

Stelmet BC: Florence 16, Vaughn 14, Zamojski 13, Kelati 12, Hrycaniuk 10, Djurisić 9, Moore 9, Gruszecki 6, Koszarek 6, Zajcew 6

Czy Stelmet BC Zielona Góra obroni mistrzostwo Polski?