Koniec serii Biofarmu Basket Poznań. Zasłużony tryumf SKK Siedlce

Koszykarze SKK Siedlce zakończyli passę zwycięstw Biofarmu Basket Poznań. W sobotni wieczór podopieczni Teohara Mollova pokonali rywali 84:77.

Jakub Artych
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Pojedynek w Siedlcach miał kilka podtekstów. W barwach SKK występuje Damian Szymczak, który poprzednich pięć sezonów spędził właśnie w Poznaniu. W przerwie letniej w odwrotnym kierunku powędrował natomiast podkoszowy Filip Struski.

Przed meczem faworytem była drużyna z Poznania, która w tym sezonie pokonała już dwóch silnych rywali: Legię Warszawa oraz KSK Noteć Inowrocław. Od początku spotkania stroną dominującą byli jednak podopieczni Teohara Mollova, którzy grali z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. Świetny mecz rozgrywał Marcin Pławucki, który był motorem napędowym zespołu z Siedlec.

Pierwsza kwarta miała ogromny wpływ na dalsze losy meczu. Siedlczanie wypracowali sobie bezpieczną zaliczkę, którą utrzymali praktycznie do końca. Kluczowym momentem spotkania była trzecia kwarta, w której koszykarze Przemysława Szurka zbliżyli się do SKK na cztery punkty. Gospodarze szybko jednak opanowali sytuację i ponownie powiększyli swoją przewagę.

Kluczem do zwycięstwa SKK były niewątpliwie rzuty z dystansu. Oprócz "trójek", drużyna z Siedlec zdecydowanie lepiej od rywali dzieliła się piłką. Koszykarzom Biofarmu nie pomogło wygranie zbiórek, szczególnie na atakowanej tablicy. Ekipie z Wielkopolski bardzo brakowało punktów Adama Metelskiego oraz Mateusza Bręka.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają już w czwartek. Rywalem zespołu Teohara Mollova będzie wówczas Astoria Bydgoszcz.

SKK Siedlce - Biofarm Basket Poznań 84:77 (25:17, 18:18, 19:18, 22:24)

SKK: Rafał Król 19, Marcin Pławucki 17, Rafał Sobiło 14, Kamil Czosnowski 7, Rafał Stefanik 7, Damian Szymczak 7, Łukasz Paul 6, Aaron Weres 4, Damian Zapert 3.

Biofarm: Piotr Wieloch 22, Mateusz Migała 20, Filip Struski 17, Wojciech Frąckowiak 9, Mateusz Bręk 3, Dawid Gruszczyński 3, Tomasz Smorawiński 2, Jakub Fiszer 1,  Adam Metelski 0, Patryk Stankowski 0.