Włochy: niezłe występy Polaków

W weekend rozegrano II kolejkę w lidze włoskiej. Co prawda Polacy pokazali się z niezłej strony, ale zespoły Olka Czyża i Jakuba Wojciechowskiego musiały uznać wyższość rywali.

Karol Wasiek
Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne

Aleksander Czyż w spotkaniu z Cimberio Varese (74:93) na parkiecie spędził 27 minut. W tym czasie reprezentant Polski zanotował double-double (12 punktów i 10 zbiórek). Skrzydłowy miał jednak spore problemy ze skutecznością - trafił 4 z 9 rzutów z gry i 2/6 z rzutów wolnych.

W zwycięskiej ekipie z bardzo dobrej strony pokazał się Christian Eyenga. Były zawodnik Stelmetu Zielona Góra zdobył 19 punktów. Warto odnotować, że Cimberio Varese będzie rywalem Rosy Radom w Basketball Champions League.

Osiem punktów i pięć zbiórek w starciu z Dolomiti Energia Trentino zdobył Jakub Wojciechowski. Jego zespół, Vanoli Cremona, przegrał 77:90. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, którą gospodarze wygrali aż 22:9.