Wielkie emocje w Siedlcach. Spójnia Stargard nadal niepokonana

Na zakończenie 8. kolejki I ligi mężczyzn koszykarze SKK Siedlce przegrali ze Spójnią Stargard (74:75). Pojedynek w Siedlcach przysporzył kibicom wielu emocji.

Jakub Artych
WP SportoweFakty / Waldemar Kulesza

Koszykarze z Siedlec chcieli przerwać świetną passę Spójni Stargard, która w obecnych rozgrywkach nie zaznała jeszcze goryczki porażki. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza w kilku spotkaniach w tym sezonie mieli spore kłopoty, jednak za każdym razem wychodzili z opresji obroną ręką. Tak również było w niedzielny wieczór na Mazowszu.

W pierwszej połowie koszykarze ze Stargardu kontrolowali przebieg meczu. Motorem napędowym gości był Marcin Dymała, którego wszechstronność mogła imponować. Niedzielny pojedynek obwodowy zakończył z bilansem 13 punktów, 11 zbiórek oraz 9 asyst. Swoje trzy grosze dołożył również Hubert Pabian, który od dłuższego czasu znajduje się w bardzo dobrej formie.

Zawodnicy z Siedlec nie grali źle. Podopieczni trenera Teohara Mollova wygrali w niedzielnym spotkaniu trzy kwarty, jednak w końcówce zabrakło im chłodnej głowy. Przy stanie 74:73 gospodarze popełnili prostą stratę, którą momentalnie wykorzystali goście z Pomorza Zachodniego.

W szeregach SKK tradycyjnie wyróżniał się Rafał Król, który momentami grał znakomicie. Jego rzuty z dystansu pozwoliły gospodarzom odrobić straty do rywali, a następnie wyjść na minimalne prowadzenie. Na pochwałę zasługuje również Marcin Pławucki, który szczególnie w trzeciej kwarcie dwoił się i troił.

Dla Spójni Stargard było to ósme zwycięstwo z rzędu. Kolejnym rywalem ekipy z Pomorza Zachodniego będzie Polonia Leszno. Kto zatrzyma rozpędzoną drużynę Krzysztofa Koziorowicza?

SKK Siedlce - Spójnia Stargard 74:75 (18:28, 20:17, 19:16, 17:14)

SKK: Rafał Król 20, Marcin Pławucki 14, Rafał Sobiło 13, Rafał Rajewicz 12, Damian Szymczak 6, Kamil Czosnowski 5, Aaron Weres 4, Marcin Nędzi 0, Łukasz Paul 0, Rafał Stefanik 0, Damian Zapert 0.

Spójnia: Hubert Pabian 17, Marcin Dymała 13, Wojciech Fraś 13, Karol Pytyś 11, Paweł Śpica 9, Damian Janiak 5, Paweł Lewandowski 5, Maciej Raczyński 2, Paweł Bodych 0.

Czy Spójnia Stargard jest w stanie wygrać rundę zasadniczą?