Sensacja w Krośnie! Miasto Szkła rozbiło PGE Turów!

Miasto Szkła Krosno wstrząsnęło koszykarską Polską. Koszykarze beniaminka PLK mieli otrzymać lekcję koszykówki od rywali z PGE Turowa Zgorzelec, a tymczasem to krośnianie wcielili się w rolę profesorów i wygrali aż 91:69.

Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Karol Słomka

Chyba najwięksi optymiście sympatyzujący z ekipą beniaminka PLK nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. W pewnych momentach faworyzowani zgorzelczanie byli zupełnie bezradni, a ekipa Miasta Szkła napędzała się z każdą kolejną udaną akcją, a takich było mnóstwo.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo przyjezdni szybko objęli prowadzenie 14:4. Krośnianie męczyli się w ofensywie, a pierwsze punkty z gry zdobyli dopiero w 6. minucie dzięki skutecznej dobitce Kareema Maddoxa, który pojawił się z ławki.

Podopieczni Michała Baran zaczęli się jednak rozkręcać, a z początkiem drugiej kwarty "włączył się" Chris Czerapowicz. Trzy trójki z rzędu - w tym dwie właśnie jego - pozwoliły gospodarzom objąć w 14 minucie prowadzenie 29:28. Łącznie gospodarze w drugiej ćwiartce trafili sześciokrotnie zza łuku, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 42:36.

Jak się później okazało był to tylko wstęp do tego, co wydarzyło się po zmianie stron. Na parkiecie pojawił się Filip Małgorzaciak i zrobił dużo "wiatru". Rozpoczął od trójki, a Krośnianie ruszyli do ataku. Agresywna defensywa, z której Miasto Szkła wyprowadzało zabójcze kontry.

Rywale tak naprawdę mogli się tylko przypatrywać, jak dobrze grają gospodarze. Nie do zatrzymania był Czerapowicz i na początku ostatniej ćwiartki beniaminek prowadził już 71:43 i mecz tak naprawdę się skończył.

Fani Miasta Szkła szczelnie wypełnili halę i to co zobaczyli, musiało ich "ponieść". Szalał Czerapowicz, pod koszem swoje robił Maddox, a całą ekipę dowodzoną przez trenera Barana oglądało się w poniedziałek z wielką przyjemnością.

Beniaminek po tym sukcesie ma już na koncie cztery zwycięstwa w sezonie i legitymuje się dokładnie takim samym bilansem, jak PGE Turów Zgorzelec.

Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec 91:69 (18:26, 24:10, 28:7, 21:26)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 25, Kareem Maddox 19 (10 zb), Dariusz Oczkowicz 13, Royce Woolridge 11, Filip Małgorzaciak 9, Dariusz Wyka 5, Jakub Dłuski 4, Dawid Bręk 3, Patryk Pełka 2, Szymon Rduch 0.

PGE Turów: Kirk Archibeque 14 (10 zb), David Jackson 11, Michał Michalak 9, Mateusz Kostrzewski 9, Tweety Carter 7, Kacper Borowski 5, Denis Ikovlev 5, Denzell Erves 4, Michał Gospodarek 2, Michał Lichnowski 2, Bartosz Bochno 0.