Sensacja w Krośnie! Miasto Szkła rozbiło PGE Turów!

Miasto Szkła Krosno wstrząsnęło koszykarską Polską. Koszykarze beniaminka PLK mieli otrzymać lekcję koszykówki od rywali z PGE Turowa Zgorzelec, a tymczasem to krośnianie wcielili się w rolę profesorów i wygrali aż 91:69.
Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Karol Słomka

Chyba najwięksi optymiście sympatyzujący z ekipą beniaminka PLK nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. W pewnych momentach faworyzowani zgorzelczanie byli zupełnie bezradni, a ekipa Miasta Szkła napędzała się z każdą kolejną udaną akcją, a takich było mnóstwo.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo przyjezdni szybko objęli prowadzenie 14:4. Krośnianie męczyli się w ofensywie, a pierwsze punkty z gry zdobyli dopiero w 6. minucie dzięki skutecznej dobitce Kareema Maddoxa, który pojawił się z ławki.

Podopieczni Michała Baran zaczęli się jednak rozkręcać, a z początkiem drugiej kwarty "włączył się" Chris Czerapowicz. Trzy trójki z rzędu - w tym dwie właśnie jego - pozwoliły gospodarzom objąć w 14 minucie prowadzenie 29:28. Łącznie gospodarze w drugiej ćwiartce trafili sześciokrotnie zza łuku, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 42:36.

Jak się później okazało był to tylko wstęp do tego, co wydarzyło się po zmianie stron. Na parkiecie pojawił się Filip Małgorzaciak i zrobił dużo "wiatru". Rozpoczął od trójki, a Krośnianie ruszyli do ataku. Agresywna defensywa, z której Miasto Szkła wyprowadzało zabójcze kontry.

Rywale tak naprawdę mogli się tylko przypatrywać, jak dobrze grają gospodarze. Nie do zatrzymania był Czerapowicz i na początku ostatniej ćwiartki beniaminek prowadził już 71:43 i mecz tak naprawdę się skończył.

Fani Miasta Szkła szczelnie wypełnili halę i to co zobaczyli, musiało ich "ponieść". Szalał Czerapowicz, pod koszem swoje robił Maddox, a całą ekipę dowodzoną przez trenera Barana oglądało się w poniedziałek z wielką przyjemnością.

Beniaminek po tym sukcesie ma już na koncie cztery zwycięstwa w sezonie i legitymuje się dokładnie takim samym bilansem, jak PGE Turów Zgorzelec.

Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec 91:69 (18:26, 24:10, 28:7, 21:26)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 25, Kareem Maddox 19 (10 zb), Dariusz Oczkowicz 13, Royce Woolridge 11, Filip Małgorzaciak 9, Dariusz Wyka 5, Jakub Dłuski 4, Dawid Bręk 3, Patryk Pełka 2, Szymon Rduch 0.

PGE Turów: Kirk Archibeque 14 (10 zb), David Jackson 11, Michał Michalak 9, Mateusz Kostrzewski 9, Tweety Carter 7, Kacper Borowski 5, Denis Ikovlev 5, Denzell Erves 4, Michał Gospodarek 2, Michał Lichnowski 2, Bartosz Bochno 0.

Kto zasłużył na miano MVP meczu?

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (44)
  • Łukasz Łukasz Zgłoś komentarz
    To nie sensacja... przyzwyczajajcie się ;) nie ma u nas gwiazd, ale mamy Team! i to się liczy!
    • Kris82_ Zgłoś komentarz
      Gratulacje z Kutna... Więc jednak można, a skoro można to trzeba;-). Powodzenia i jeszcze więcej radości z gry w następnym meczu.
      • Anwil ponad wszystko Zgłoś komentarz
        Po tym laniu smiesznego zmielonego miszcza w Dąbrowie to sie wstydzil cienias jeden i dwa dni go nie bylo hahaha a jak juz wy przegraliscie odrazu zguba sie znalazla i 10 dennych komentarzy i
        Czytaj całość
        drwin.. co za slabeusz :) zwala z niego i z tych galaktikos stelmetus krezus hahaha :D
        • NO32 Zgłoś komentarz
          i dupa a mialo byc tak pieknie
          • Wojti pierwszy Zgłoś komentarz
            graty dla krosna, bylismy bez szans. jak widac wielu kibicow stlmetu ominelo watek wyczynu swoiej druzyny z weekendu i odrazu sie tutaj przeniesli. ale nie to ze jestem zdziwiony :)
            • yokoyoko Zgłoś komentarz
              jaka piękna katastrofa... Świetny mecz Krośnian, dla których gratulacje, słaby mecz Turowiaków i wynik jest jaki jest... słaba skuteczność i nie dostosowanie się do warunków na
              parkiecie skończyły się solidnym laniem... żelazna konsekwencja nie zawsze przynosi pożądane rezultaty... a i słabości im szybciej zostaną obnażone tym lepiej...
              • lacov Zgłoś komentarz
                Krosno daje rade tak jak Asseco w tamtym sezonie, z tego co pamietam 2 miejsce po kilku kolejkach w tabeli. Waż juz orgazmu dostał( jeśli juz wie co to) . Kilku normalnych odniesienie do
                wyników. Turow zlekceważył ten mecz kompletnie. Gratulacje Krosno !
                • ObserwatorPLK Zgłoś komentarz
                  Duże gratki dla Krosna! Pokonać Turów to wielki wyczyn. Jeszcze raz duże gratulacje...:)
                  • Robert Wojteczek Zgłoś komentarz
                    Redaktorzy! Żaden Dawid, tylko DARIUSZ Oczkowicz, wielokrotny kapitan Krosna. Wstyd trochę.
                    • Ziomuś 30 Zgłoś komentarz
                      Ale śmiesznie Tury mecz przegrały i już według wielu kibiców już normalnie po sezonie mają :) dla pamiętliwych chcę przypomnieć jak w zeszłym sezonie ZG oberwała w Lublinie, takie
                      mecze po prostu się zdarzają tym bardziej że o dziwo Krosno dalekie jest od Lublina w zeszłym sezonie. takie rzeczy tylko w plk gość z radia co przerwał karierę zaraz mvp zostanie :)
                      • marzami Zgłoś komentarz
                        Gratki Kosno:)
                        • Fan Krosno Zgłoś komentarz
                          A na facebook'u i tak nas nazwą ogórkami. Ale te ogórki jednak potrafią grać w kosza. Ktoś pisze, że grę ciągną trafieni obcokrajowcy, tak to może wyglądać po statystykach, ale
                          uwierzcie - nasi krajowi dają radę. Świetnie dysponowany Oczkowicz czy Małgorzaciak i genialny na desce Dłuski również ciągnęli wynik. Jakby nie było są to goście, którzy w tamtym roku zdominowali pierwszą ligę i też nie są leszczami. Mamy w miarę równo grających obcokrajowców, ale też niezłych Polaków, gdzie w każdym meczu odpala praktycznie ktoś inny. To jest nasza siła, więc ja bym tych chłopaków nie skreślał, robią robotę.
                          • wajefel Zgłoś komentarz
                            Jestem kibicem z Krosna, nigdy nie interesowałem się PLK, za to dobrze znałem się na pierwszej lidze. To co dzisiaj zobaczyłem... sam nie wiem jak to nazwać. Jeżeli Turów to jedna z
                            czołowych drużyn tej ligi, to jestem mocno zaskoczony na minus jej poziomem. To wcale nie był rewelacyjny mecz drużyny z Krosna, sam początek był słabiutki, słaby mecz rozegrał czołowy zawodnik Woolridge(6 strat, 0 asyst, złe decyzje, zła selekcja rzutowa) a to i tak wystarczyło na zdemolowanie Zgorzelca. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy trenera Barana. Gdy przejmował tę drużynę 3 sezonu temu, na co dzień był nauczycielem wfu w tutejszej szkole, a prezesi klubu byli mocno krytykowani za danie szansy młodemu trenerowi pochodzącemu z naszego miasta. Każdy na jego miejscu(wyśmiewany beniaminek) przed takim meczem w wywiadzie powiedziałby coś w stylu- postaramy się zagrać jak najlepiej, ale nie oszukujmy się- łatwo nie będzie. Co robi Pan Michał? mówi, że gramy o zwycięstwo. Pod koniec drugiej kwarty na boisku przebywa Darek Oczkowicz, który dobrze wszedł w mecz, Małgorzaciak nawet się nie rozgrzewa. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie rozczarowuje pomyślałem, że w tym meczu pewnie w ogóle nie pojawi się na parkiecie. Zaczynamy trzecią kwartę- Małgorzaciak w pierwszej piątce i to on swoimi trójkami ciągnie grę drużyny. Naprawdę ogromny szacunek dla trenera i drużyny, a gdyby tak jeszcze pomyśleć, że gdyby nie frajersko przegrany mecz z Anwilem dzisiejszy bilans mógłby wyglądać jeszcze lepiej, brawo!