I liga: przerwana seria SKK Siedlce

W pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki I ligi koszykarze SKK Siedlce pokonali ACK UTH Rosę Radom 81:56. Gospodarze zapewnili sobie bezpieczną przewagę w pierwszej połowie. Po 20 minutach prowadzili, bowiem 49:27.

Patryk Neumann
Koszykarze z Siedlec odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie i na dwa punkty odskoczyli radomianom, z którymi przed niedzielnym meczem sąsiadowali w tabeli. SKK przerwał, więc serię czterech porażek i po blisko miesięcznym oczekiwaniu powrócił na zwycięską ścieżkę. ACK UTH Rosa Radom doznała natomiast dziewiątej porażki w sezonie a siódmej na wyjeździe. Na parkietach rywali rezerwy klubu z PLK nie zdołały jeszcze wygrać.

W zamykającym kolejkę pojedynku beniaminków Jamalex Polonia Leszno pokonała AZS AGH Kraków. Goście fatalnie pudłowali w ostatnim kwadransie, co gospodarze bezlitośnie wykorzystali.