NCAA: świetny występ Przemysława Karnowskiego, Gonzaga Bulldogs zwycięża

Gonzaga Bulldogs pokonali na wyjeździe Arizona Wildcats 69:62, a zespół do zwycięstwa poprowadził Przemysław Karnowski, który zdobył 18 punktów.

Piotr Szarwark
Getty Images / William Mancebo

Ósmy mecz sezonu dla Gonzaga Bulldogs i ósme zwycięstwo. Tym razem zadanie było trudniejsze, bowiem zespół mierzył się z Arizona Wildcast - ekipą, która przed tym spotkaniem doznała zaledwie jednej porażki w tegorocznych rozgrywkach.

Bulldgos od początku jednak dominowali na parkiecie. Już po pierwszej połowie prowadzili różnicą 12 punktów. W drugiej kontrolowali grę, ale w końcowych minutach spudłowali 8 z 14 rzutów osobistych, pozwalając rywalom, by zbliżyli się na pięć punktów (63:58). Ostatecznie jednak Wildcast nie byli w stanie zrobić nic więcej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 69:62.

Kolejny świetny występ zanotował Przemysław Karnowski, który był liderem zwycięskiej drużyny. Reprezentant Polski zdobył 18 punktów (wykorzystał 9 z 13 rzutów z gry), dołożył cztery zbiórki i dwa bloki. - To moje pierwsze zwycięstwo nad Arizoną w ciągu pięciu lat, więc jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy - mówił po meczu.

Bulldogs po ośmiu spotkaniach sezonu 2016/17 legitymują się bilansem 8-0, a środkowy notuje średnio 10,7 punktu, 6 zbiórek i 2,1 asysty.