Igor Milicić: Chcemy udowodnić, że nasza forma zwyżkuje

W piątkowy wieczór koszykarze Anwilu Włocławek będą chcieli udowodnić, że porażka z PGE Turowem Zgorzelec była wypadkiem przy pracy. Zadanie przed Rottweilerami ciężkie, ponieważ ich rywalem będzie Stelmet BC Zielona Góra.

Michał Wietrzycki
PAP / Tytus Żmijewski

Anwil Włocławek w ostatniej kolejce był bardzo blisko odniesienie kolejnego zwycięstwa w lidze, ale fenomenalne ostatnie minuty w wykonaniu PGE Turowa Zgorzelec sprawiły, że Rottweilery zostały pokonane w Hali Mistrzów. Okazję do rehabilitacji włocławianie mają w piątek, ale zadanie przed nimi będzie ciężkie, ponieważ podejmować będą Stelmet BC Zielona Góra.

Włocławski zespół może liczyć, że podopieczni Artura Gronka będą zmęczeni po wtorkowym meczu z MHP Riesen Ludwigsburgiem. Przed takim myśleniem przestrzega jednak trener Anwilu, Igor Milicić, który dla oficjalnej strony klubu wypowiedział się przed meczem.

- Nie łudzimy się, że koszykarze Stelmetu BC Zielona będą zmęczeni po spotkaniu z MHP Riesen Ludwigsburg w Lidze Mistrzów. Rywalizacja w Polskiej Lidze Koszykówki jest dla nich bodźcem, który daje im pewność siebie i na pewno będą chcieli zagrać dobry mecz w swojej hali - powiedział.

- My koncentrujemy się jednak na sobie, również chcemy zaprezentować się z dobrej strony i udowodnić, że nasza forma – pomimo dwóch-trzech ostatnich minut w meczu z PGE Turowem – zwyżkuje. Oczywiście, Stelmet BC to świetny zespół, która ma wartościowych graczy na każdej pozycji, ale nie składamy broni. Jedziemy do Zielonej Góry z ambitnym nastawieniem i nastawieniem na walkę - dodał.

Jednym z zawodników, który pamięta porażkę Stelmetu BC we własnej hali jest Nemanja Jaramaz. Serbski obwodowy grał wtedy w zespole PGE Turowa Zgorzelec i zdobywał z tą drużyną mistrzostwo Polski.

- Stelmet BC to świetna drużyna. Zawodnicy mają i talent i umiejętności, a każdy z nich może zrobić różnicę na parkiecie. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu będzie nasza defensywa. Podczas meczu z PGE Turowem funkcjonowała ona bardzo dobrze przez 37 minut, a w Zielonej Górze – jeśli chcemy pokonać mistrza kraju – musimy być skoncentrowani przez 40 minut. Nie da się też pokonać Stelmetu bez agresywności. Nastawienie na walkę to element naszej strategii - powiedział zawodnik Anwilu.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 18:00, transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Czy Anwil Włocławek zdoła sprawić niespodziankę i wygrać w Zielonej Górze?