Trefl nadal zaskakuje! Ireland dał wygraną w Koszalinie

Trefl Sopot nie przestaje zaskakiwać. Trójmiejski zespół wygrał cztery z ostatnich pięciu spotkań w PLK, pokonując w środę na wyjeździe AZS Koszalin 70:65.

Jacek Konsek

Przedostatnie miejsce w PLK pod względem skuteczności rzutów z gry i trzecie od końca w średniej liczbie zdobywanych punktów to żadna przeszkoda dla ekipy Zorana Marticia w wygrywaniu kolejnych spotkań. Trefl Sopot wygrał właśnie trzeci mecz z rzędu i czwarty w ostatnich pięciu grach. Efekt? Trójmiejski zespół jest na 6. miejscu w tabeli z bardzo dobrym bilansem 8-5.

Sopocianie pokonali AZS Koszalin głównie dzięki świetnej grze po przerwie. To wtedy zaskoczyła skuteczność ekipy znad morza - zaledwie 29 proc. w pierwszej połowie i aż 8/13 w trzeciej kwarcie. Celnymi trójkami w tej odsłonie popisali się Nikola Marković i Jakub Karolak, dzięki czemu Trefl prowadził 48:42.

Rywala dobił chwilę później Anthony Ireland. Filigranowy Amerykanin na początku ostatniej kwarty dał Treflowi 10-punktowe prowadzenie, a potem zdobył pięć oczek z rzędu i zakończył emocje. W sumie rozgrywający zdobył 23 punkty, najwięcej od końca października, z czego 17 oczek po przerwie.

Ireland otrzymał solidne wsparcie od reszty ekipy. Marković do 11 punktów dołożył aż 16 zbiórek, z kolei Filip Dylewicz miał 12 punktów i dziewięć zbiórek. To szczelna defensywa i wygrana walka na tablicach były niezwykle kluczowe w kontekście wygranej Trefla.

AZS znów nie znalazł lidera z prawdziwego zdarzenia w kluczowych momentach gry. Trudno bowiem nazwać tak Piotra Stelmacha czy Kennetha Manigaulta, którzy gonili wynik w końcówce czwartej kwarty. Obaj zdobyli po 12 punktów dla koszalinian. Zaledwie cztery oczka w bezbarwne 25 minut zgromadził Curtis Millage, sprowadzony niedawno do AZS.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 65:70 (15:15, 16:14, 13:23, 21:18)

AZS: Piotr Stelmach 12, Kenny Manigault 12, Darrell Harris 10, Remon Nelson 9, Daniel Wall 8, Jakub Zalewski 6, Curtis Millage 4, Marcin Nowakowski 4, Sławomir Sikora 0.

Trefl: Anthony Ireland 23, Filip Dylewicz 12, Nikola Marković 11, Jakub Karolak 10, Pedja Stamenković 8, Piotr Śmigielski 4, Marcin Stefański 2, Artur Mielczarek 0, Michał Kolenda 0, Bartosz Majewski 0.