Hit PLK dla Stelmetu! Twarde Pierniki z pierwszą porażką w sezonie!

Po 248. dniach Polski Cukier Toruń znalazł pogromcę w Polskiej Lidze Koszykówki! Twarde Pierniki nie miały nic do powiedzenia w starciu z mistrzem Polski, Stelmetem Zielona Góra, przegrywając 67:83.

Jacek Konsek
PAP / Lech Muszyński

Nie było spodziewanych emocji w niedzielnym hicie Polskiej Ligi Koszykówki. Stelmet Zielona Góra pewnie pokonał niepokonany w tym sezonie Polski Cukier Toruń 83:67. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga kwarta, wygrana przez gospodarzy aż 19:2.

W niej Twarde Pierniki przez osiem minut nie potrafiły zdobyć choćby jednego punktu, trafiając w całej kwarcie zaledwie jeden rzut z gry. Goście bili głową w mur, trener Jacek Winnicki wyrywał sobie włosy z głowy, a na koniec pierwszej połowy cisnął marynarką o parkiet. Trudno mu się dziwić, bo gra lidera PLK wyglądała fatalnie.

Stelmetowi z kolei wszystko wychodziło w tej części gry. Fantastyczne zawody rozgrywał Vladimir Dragicević, który zbierał, punktował i asystował - był prawdziwym liderem obrońców tytułu. Po przerwie w jego buty weszli Armani Moore, Przemysław Zamojski i oczywiście Łukasz Koszarek, który w swoim stylu w decydujących fragmentach meczu trafiał najważniejsze rzuty. Amerykanin Moore aż 11 oczek wywalczył w czwartej kwarcie, którą Stelmet rozpoczął od serii 11:0.

Torunianie nie byli tego dnia sobą. Często w niedoczasie, mieli problemy z podejmowaniem właściwych decyzji w ofensywie i nie potrafili się przebić przez szczelną defensywę  zielonogórzan.

15 oczek wywalczył Łukasz Wiśniewski, tyle sam dołożył Kyle Weaver. Słabszy dzień miał Obie Trotter, który co prawda zgromadził 12 punktów, ale miał fatalną skuteczność z gry - 6/17 i popełnił cztery straty. Problem z trafianiem miał też Jure Skifić - 3/13.

Warto dodać, że obie ekipy przystąpiły do tego spotkania osłabione - w Stelmecie z powodu kontuzji palca nie zagrał Nemanja Djurisić, z kolei problem z kolanem nie pozwolił na rywalizację Bartoszowi Diduszce.

Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 83:67 (20:24, 19:2, 20:23, 24:18)

Stelmet: Łukasz Koszarek 17, Przemysław Zamojski 16, Armani Moore 15, Vladimir Dragicević 12, Karol Gruszecki 11, Julian Vaughn 4, Adam Hrycaniuk 3, Thomas Kelati 3, James Florence 2, Jakub Der 0.

Polski Cukier: Łukasz Wiśniewski 15, Kyle Weaver 15, Obie Trotter 12, Krzysztof Sulima 10, Jure Skifić 9, Aleksander Perka 4, Tomasz Śnieg 2, Maksym Sanduł 0, Kamil Michalski 0.