Euroliga: CCC ponownie otarło się o smak zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński /
PAP / Maciej Kulczyński /

Francuski team Tango Bourges Basket był w zasięgu koszykarek CCC Polkowice. Niestety przespany początek czwartej kwarty kosztował ostatecznie Pomarańczowe dziewiątą kolejną porażkę w Eurolidze. Rywalki z Bourges wygrały 65:59.

Dziewięć straconych punktów z rzędu na rozpoczęcie czwartej kwarty zadecydowało o tym, że z wyrównanego meczu team z Francji uciekł na w miarę bezpieczną przewagę. Jak się później okazało polkowiczanki tych strat odrobić już nie zdołały.

Podopieczne Marosa Kovacika od początku grały bardzo dobrze i utrzymywały minimalną przewagę. Pierwsza połowa mogła napawać optymizmem, że fatalna seria porażek w końcu się zakończy.

Po zmianie stron polkowiczanki prowadziły już nawet 37:28. To jednak - jak się później okazało - nie wystarczyło.

Marzenia o pierwszym triumfie prysnęły jednak niczym bańka mydlana w kluczowej części meczu. Co prawda ambitne Pomarańczowe starały się ratować wynik, ale na posterunku czuwała niezawodna w tym sezonie Clarissa Dos Santos.

Liderka zespołu z Bourges zakończyła pojedynek z dorobkiem 20 punktów i okazała się kluczową postacią swojego teamu. 13 oczek dołożyła Miljana Bojović - była koszykarka CCC.

Pomarańczowym w wygranej nie pomogły popisy Jamierry Faulkner i Walerii Musiny. Pierwsza z każdym kolejnym meczem udowadnia, że sprowadzenie jej do CCC było dobrym posunięciem. W środę zaliczyła 21 punktów i 6 asyst - w obu tych elementach była najlepsza w swoim zespole.

Musina z kolei wywalczyła 17 oczek i 8 zbiórek.

W kolejnej serii gier polkowiczankom będzie niezwykle ciężko odbić się od dna, bowiem swój mecz rozegrają w dalekim Orenburgu z tamtejszą Nadieżdą - wiceliderem swojej grupy.

CCC Polkowice - Tango Bourges Basket 59:65 (18:17, 13:9, 14:18, 14:21)

CCC: Jamierra Faulkner 21, Walerija Musina 17, Isabelle Harrison 6, Mariona Ortiz 5, Magdalena Leciejewska 4, Ewelina Gala 2, Marija Rezan 2, Raisa Musina 2.

Bourges: Clarissa Dos Santos 20, Miljana Bojovic 13, Alexia Chartereau 10, Kayla Alexander 6 (10 zb), Marine Johannes 5, Paoline Salagnac 4, Ingrid Tanqueray 3, Ana Filip 2, Diandra Tchatchouang 2, Sara Chevaugeon 0.

Czy CCC wygra w Eurolidze chociaż jeden mecz?