EuroCup: Adam Waczyński i jego Unicaja Malaga o krok od finału!

Bezcenny sukces z dalekiej Rosji wywiozła Unicaja Malaga. Adam Waczyński z kolegami ograli Lokomotiv Kubań Krasnodar 73:57 i w piątek we własnej hali będą mogli przypieczętować awans do wielkiego finału EuroCup.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński i Marcin Gortat Materiały prasowe / Andrzej Romański / Polski Związek Koszykówki / Na zdjęciu: Adam Waczyński i Marcin Gortat

Unicaja Malaga chcąc marzyć o grze w finale Pucharu Europy musiała wyszarpać przynajmniej jeden z dwóch meczów w Krasnodarze. Sztuki tej dokonała już za pierwszym podejściem wygrywając pierwszy półfinałowy mecz w serii różnicą aż 16 oczek.

Spotkanie długo było bardzo wyrównane. W końcówce trzeciej kwarty do ataku ruszyli jednak gracze z Malagi. W 33. minucie meczu po trójce Adama Waczyńskiego Unicaja prowadziła już 57:44.

Ten ucieczki gospodarze nie byli już w stanie zniwelować. Nie do zatrzymania był Kyle Fogg, który ostatecznie uzbierał 15 oczek. Skuteczniejszy był tylko Jeff Brooks, autor 18 punktów.

Waczyński w Krasnodarze zaliczył 6 punktów i 6 zbiórek, spędzając na parkiecie 28 minut (trzeci wynik w zespole). Polak tym razem nie szalał w ofensywie, jednak mocno bił się w defensywie i był jedną z kluczowy postaci zespołu.

Przed Unicają drzwi do finałowej serii otwarły się zatem bardzo szeroko. Już w piątek hiszpański zespół wykorzystując atut własnego parkietu mogą zapewnić sobie finał.

Jednym z sędziów tego spotkania był polski arbiter Tomasz Trawicki.

Lokomotiv Kubań Krasnodar - Unicaja Malaga 57:73 (19:15, 12:18, 13:15, 13:25)

stan rywalizacji: 1:0 dla Unicaji Malaga