CCC zdobyło Wrocław! Ślęza znowu musi gonić

Wielkie emocje bez happy endu dla gospodyń. Ślęza Wrocław przegrała 64:66 z CCC Polkowice na inaugurację półfinałowej serii w Basket Lidze Kobiet. Bohaterką polkowiczanek została Jamierra Faulkner.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

CCC po raz pierwszy w tym sezonie zdołało ograć Ślęzę. Sukces przyszedł w doskonałym momencie, bowiem na inaugurację serii, która jest przecież przepustką do walki o mistrzostwo Polski.

Pomarańczowe lepiej rozpoczęły pojedynek. Na drugą połowę CCC wychodziło z siedmioma punktami zaliczki, ale po skutecznej pierwszej połowie, w trzeciej kwarcie podopieczne Marosa Kovacika zdobyły zaledwie... 6 oczek.

Skuteczność wróciła jednak w odpowiednim momencie. Od stanu 52:51 dla Ślęzy, polkowiczanki zaliczyły serię 10:0 i wydawało się, że CCC do końca spokojnie dowiezie sukces.

W pogoń za CCC ruszyła jednak Sharnee Zoll, a gdy zza łuku trafiła Agnieszka Skobel był już remis. Akcję na wagę zwycięstwa przeprowadziła jednak Isabelle Harrison i hala AWF-u we Wrocławiu ucichła.

Rywalizacja w półfinałowej serii toczy się do trzech zwycięstw. Drugi mecz już w niedzielę ponownie we Wrocławiu.

Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 64:66 (12:16, 20:23, 10:6, 22:21)

Ślęza: Sharnee Zoll 17, Agnieszka Skobel 14, Marissa Kastanek 10, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Nikki Greene 8, Zuzanna Sklepowicz 2, Agnieszka Majewska 2, Magdalena Koperwas 2, Kourtney Treffers 0, Kateryna Rymarenko 0.

CCC: Jamierra Faulkner 18, Magdalena Leciejewska 14, Isabelle Harrison 10, Walerija Musina 9, Angelika Stankiewicz 5, Ewelina Gala 5, Weronika Gajda 3, Marija Rezan 2, Mariona Ortiz 0, Raisa Musina 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla CCC Polkowice

Czy CCC wygra półfinałową serię ze Ślęzą?