Nieprawdopodobne emocje w Siedlcach. SKK wygrywa z AGH

Horror z happy-endem dla SKK Siedlce. Podopieczni Teohara Mollova po niezwykle emocjonującej końcówce pokonali AGH Kraków 69:68. Kolejny mecz w niedzielę o godz. 19.

Jakub Artych

Spotkaniom o utrzymanie zawsze towarzyszą wielkie emocje. Nie inaczej było również w sobotę w Siedlcach, gdzie miejscowy SKK podejmował beniaminka z Krakowa. Przez większą część meczu stroną dominującą byli gospodarze, jednak w końcówce zwycięstwo mogło im się wymknąć z rąk. Decydującego rzutu na wagę wygranej nie trafił Tomasz Zych.

Po pierwszej kwarcie nic nie wskazywało na duże emocje w Siedlcach. Podopieczni trenera Teohara Mollova grali znakomicie w defensywie, dzięki czemu rywale z Krakowa zdobyli zaledwie 11 punktów. AGH nie miał również recepty na zatrzymanie ofensywy SKK, dlatego popełniał sporo przewinień.

Od drugiej kwarty gra podopiecznych Wojciecha Bychawskiego uległa jednak znacznej poprawie. Uaktywnił się przede wszystkim 21-letni Bartosz Wróbel, który z minuty na minutę grał coraz lepiej. W całym spotkaniu zdobył aż 27 punktów oraz zebrał 10 piłek. To dzięki jego znakomitej postawie, AGH powoli odrabiał stratę do rywali.

Kulminacyjnym momentem spotkania była czwarta kwarta, w której po kapitalnym rzucie Wróbla, AGH wyszedł na prowadzenie 66:65. Wydawało się, że ekipa z Małopolski będzie miała wszystko pod kontrolą, jednak w szeregach SKK kapitalnie zachował się Damian Szymczak, który ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. SKK nie oddał już ciężko wypracowanej przewagi.

Pierwszy mecz padł łupem SKK, jednak AGH Kraków pokazał, że będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem. Kolejny mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w niedzielę o godz 19.

SKK Siedlce - AZS AGH Kraków 69:68 (25:11, 18:21, 12:15, 14:22)

SKK: Damian Szymczak 19, Rafał Król 12, Rafał Sobiło 12, Kamil Czosnowski 8, Marcin Pławucki 8, Rafał Rajewicz 6, Marcin Nędzi 4, Rafał Stefanik 0.

AGH: Bartosz Wróbel 27, Tomasz Zych 10, Bartłomiej Podworski 9, Damian Kalinowski 7, Jakub Krawczyk 6, Marek Szumełda-Krzycki 5, Artur Włodarczyk 4, Michał Borówka 0, Maciej Maj 0, Rafał Zgłobicki 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla SKK