NBA: trzy bloki Gortata w minutę (wideo)

Marcin Gortat w ciągu minuty zaliczył trzy bloki na zawodnikach Atlanty Hawks, w tym dwa na samym Dwighcie Howardzie. Zobacz, jak to zrobił.

Piotr Szarwark
Marcin Gortat PAP/EPA / TASOS KATOPODIS / Na zdjęciu: Marcin Gortat
Marcin Gortat rozegrał kolejny świetny mecz w play-offach. Polak tym razem zanotował 14 punktów, 10 zbiórek, 5 bloków i 3 asysty, a jego Washington Wizards pokonali Atlantę Hawks 109:101 i prowadzą 2-0 w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku bloki Gortata, bo dawno nie przytrafił mu się mecz, kiedy tak często powstrzymywał rywali. Już w pierwszej kwarcie środkowy zaliczył trzy w ciągu minuty - najpierw jego ofiarą padł Taurean Princ, a później - w dwóch akcjach z rzędu - Dwight Howard, czyli zawodnik, z którym Gortat grał w Orlando Magic.

Seria przenosi się do Atlanty. Kolejne spotkanie obie ekipy rozegrają w sobotę.

Czy Washington Wizards pokonają Atlantę Hawks 4-0?